Kultowa wytwórnia, która wraca po trzyletnim urlopie, przez całą noc zajmie się gośćmi warszawskiego klubu Jasna 1.

The Very Polish Cut Outs to label, który za nadrzędny cel przyjął sobie popularyzację starej polskiej muzyki nowymi środkami. To, co PRO8L3M zrobili na „Art Brut” w roku 2014, oni zaczęli już cztery lata wcześniej i to w znacznie przystępniejszej formie. Sample z klasycznych, ale też zapomnianych polskich utworów, zatopione w deep housie, balearic beacie czy nu-disco, szybko zyskały sobie grono wiernych fanów, a takie utwory jak „Chcę ci powiedzieć coś” Maanamu w remiksie Old Spice, „Kiedy byłem małym chłopcem” Breakout, który na warsztat wziął Miód czy „A może by” Transport Band w aranżacji Jazxing, bez przerwy rozgrzewają parkiety wszelkiego rodzaju imprez w Polsce i poza jej granicami.

W 2016 roku wytwórnia zakończyła swoją działalność i wydawało się, że to już ostateczny koniec – misja została wykonana, muzyka poczęła się rozprzestrzeniać ze zdwojoną siłą, a świadomość słuchaczy została podniesiona. Jak się jednak okazało, ten rok przyniósł niespodziankę. Bartosz Kruczyński (połowa dawnego duetu Ptaki) aka Pejzaż zapowiedział album „Ostatni dzień lata”, który miał zostać wydany nakładem właśnie The Very Polish Cut Outs. Tak też się stało, płyta ujrzała światło dzienne 30 czerwca i z miejsca została okrzyknięta kandydatem do nagrania roku. Kojące downtempo z fragmentami przyjemnych dla ucha wycinków z szerzej nieznanych, zapomnianych polskich utworów, skąpane w słonecznym deep housie, okazało się najlepszym przepisem na lato.

W ślad za premierą albumu ruszyła seria wydarzeń, podczas której na świeżym powietrzu, w największych miastach Polski, wybrzmiewały utwory z katalogu The Very Polish Cut Outs i nie tylko. Teraz owa seria przenosi się do klubów. Wytwórnia ponownie rusza w trasę, a jednym z jej przystanków, i to w niezwykle mocnym składzie, będzie warszawska Jasna 1.

Całą przestrzeń Jasnej zajmą Pejzaż, Buszkers, Holiday 80, Soul Service, Bisti & Karol Aleksander i The Very Polish Cut Outs. To niebywała okazja, żeby przetańczyć całą noc do Zdzisławy Sośnickiej, Kombi, Krystyny Prońko, Budki Suflera, Kazika czy Ewy Bem. Impreza rusza w sobotę, 13 października, o godzinie 23:00. Wstęp to wydatek rzędu 20 PLN przed północą, zaś dziesięć złotych drożej po północy.

Nie ma więcej wpisów