Na jego debiutancki album czekaliśmy od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy utwór „Are You a Wizard?”, czyli przez ostatnie cztery lata. Śledziliśmy jego poczynania ciągle chcąc więcej. Czas oczekiwania na szczęście się kończy i zostanie nam wynagrodzony już na początku listopada, bowiem wtedy ukaże się 13-utworowy krążek „GTFO!„.

ENDY YDEN, czyli Andrzej Strzemżalski to młody kompozytor, autor piosenek, producent i wokalista pochodzący z Wrocławia. Był frontmanem zespołu LOV, z którym w 2008 roku wygrał program TV „Nowa Generacja” i wydał album pt. „Minus Szum” (QL Music, 2009).

 

art direction & cover design: TheDreams Studio (Jędrzej Guzik)
artwork: Karoiina Wojciechowska
original photos: Andrzej Sieńkowski, Picturepest

Jako wokalista występował na kilku edycjach międzynarodo-wego festiwalu Eklektik Session. Solo zadebiutował pod koniec 2014 roku, publikując na swoim Soundcloudzie piosenki, które spotkały się z dużym zaintere-sowaniem słuchaczy i mediów. Jedna z nich „Are You A Wizard?” ukazała się na kom-pilacji „Młoda Polska 2” (Warner Music Poland, 2017). W grudniu 2017 roku we współpracy z Hanią Rani, Akademią MDP i wytwórnią NEXTPOP wypuścił utwór pt. „Biała Flaga”, będący nową wersją piosenki zespołu Republika. Grał na festiwalach: Spring podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane”.
Po kilku latach wyczekiwania wreszcie planuje wypuścić w świat swój debiutancki album zatytułowany GTFO!. Krążek ma ukazać się 9 listopada i zostanie wydany dzięki finansowemu wsparciu fanów i przyjaciół w ramach udanej akcji crowd-fundingowej.

Przedsmak płyty mogliśmy usłyszeć już w maju, kiedy ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącej płyty – Bounty Hunter. Bounty Hunter to utwór o poczuciu zagrożenia wynika-jącego z odmienności, o lęku przed monstrami czyhającymi w ciemnych zaułkach, ale też o wewnętrznych sprzecznościach targających nami przy próbach dopasowania się do dominujących reguł społecznych. W warstwie dźwiękowej to przedziwny kolaż brudnej, industrialnej elektroniki, etnicznych, agresywnych bębnów i bluesowych melodii.

Wideo zostało zrealizowane przez studio ​WIDNO​ we współpracy z CeTA we Wrocławiu.  Autorką okładki / kolażu jest ​Karolina Wojciechowsk​a (fot. ​Andrzej Sieńkowski​). Projekt  powstał według pomysłu ​Jędrzeja Guzika​.

 

Nie ma więcej wpisów