„Tej nocy na Jasna 1 będzie dwa razy mocniej, szybciej i więcej” – obiecuje reprezentacja telawiwskiego klubu Alphabet, która w piątek 27 października będzie gościć w warszawskich progach w ramach kolejnej edycji imprez z cyklu Radio Tel Aviv. Tym razem przybliżanie muzycznych tajemnic Izraela będzie odbywać się w kooperacji z ekipą PAG TLV, odpowiedzialną za organizację największych wydarzeń LGBT na Bliskim Wschodzie, a także biorącą udział w koordynowaniu milionowego Love Parade w Tel Awiwie. Według Marcusa Barnesa z Mixmaga populacja Tel Awiwu niemal podwaja się podczas przebiegających w ostatni tydzień września obchodów, co czyni je najbardziej gay-friendly na całym świecie.

Choć dla przeciętnego słuchacza Izrael pod względem muzyki (a już na pewno tej elektronicznej) jest materią zupełnie nieznaną, to młodzi mieszkańcy Tel Awiwu powoli – aczkolwiek skutecznie, odkrywają klubowe oblicze swojego miasta dla świata. Nie bez kozery o tym miejscu mówi się, że nigdy nie śpi i nie bez powodu też pielgrzymują do niego ludzie z całego państwa, by wniknąć całkowicie w tamtejszą atmosferę wolności i odciąć się od napiętej politycznej sytuacji w państwie (odbijającej się chcąc nie chcąc na codziennym życiu młodych). Podobnie jak w Gruzji, tak w Izraelu clubbing stał się manifestacją i skutecznym narzędziem eskapizmu od rzeczywistości. W liczącym około pół miliona mieszkańców – a więc stosunkowo małym mieście – Tel Awiwie działa kilka dobrze prosperujących klubów – żądni zabawy mogą wybrać się do Sputnika, Breakfast Clubu, Alphabet, Beit Maariv czy The Block. Kluby jako miejsca mają za zadanie udostępnić miejsce, gdzie ludzie będą czuli się bezpiecznie i komfortowo, a przy okazji znajdą tam też muzykę z naprawdę wysokiej półki. Scena telawiwska zaczyna zaznaczać swoją obecność i być rozpoznawalna daleko poza granicami kraju.

Już za kilka dni mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję na własnej skórze posmakować jak bawi się na Bliskim Wschodzie. Na Jasnej 1 usłyszymy najlepsze nazwiska z telawiskich klubów oraz polskie wsparcie w postaci reprezentantów Komitetu Obrony Disco i DJ-ki Facheroia.

Alex Levin (AlphabetPAG TLV)
Gili Eliash (PAG TLV)
Oron K (AlphabetPAG TLV)
E-Bony. (Alphabet)
K.O.D.Pitti Schmitti & Kovvalsky (Jasna 1)
Facheroia

Pierwszego z wymienionych artystów polska publiczność już trochę zna – Alex Levin oprócz występów w najlepszych klubach Tel Awiwu, dwa razy bywał w Polsce oraz niedawno grał również w berlińskim ://about party, pozostając na ustach wielu krytyków jako jeden z najjaśniejszych momentów nocy spod znaku PAG TLV x Elements. Set z Berlina słuchamy poniżej, bilety kupujemy tradycyjnie na bramce (30 zł), na wydarzenie na Fejsbuku zapisujemy się tutaj – voila!

Nie ma więcej wpisów