Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale także projektantka ubrań – tym wszystkim na co dzień zajmuje się Mery Spolsky, która z kompozycjami ze swojego debiutu zawita niedługo na Smolnej.

Album „Miło Było Pana Poznać” to niebanalny pop, inteligentne teksty, dużo syntezatorów i taneczny rytm. Naturalnym skojarzeniem jest Bovska, aczkolwiek twórczość Mery, mimo dużej ilości syntetycznych dźwięków, jest jakby mniej odhumanizowana. Przyczyną może być to, że artystka zaczynała jako tradycyjna singerka – songwriterka grająca na gitarze, w 2015 roku była nawet finalistką Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a dopiero później zaczęła zgłębiać tajniki tworzenia muzyki elektronicznej.

Wokalistka wydała swój debiutancki album nakładem Kayaxu w 2017 roku. Piosenkę aktorską zamieniła na występy na innych festiwalach, zagrała m.in. na Open’erze i Orange Warsaw Festival, a wiosną 2019 szykuje się do wydania krążka numer dwa. Koncert na Smolnej odbędzie się 8 listopada o godz. 21.00, bilety w cenie 35 zł są wciąż dostępne, między innymi tutaj.

Nie ma więcej wpisów