Weszliśmy już w pełnię jesieni, a warszawski klub prezentuje plany na cały obecny miesiąc. Piątek i sobota przyniosły ze sobą sety Septa, Spectribe, Pletneva i Zambona, ale to dopiero początek atrakcji.

W czwartek, 8 listopada, w przestrzeni Jasnej swoje drugie urodziny będzie obchodził projekt Let’s Keep It Secret Productions. Długie sety zagrają założyciel, Paul Findel, oraz DJ Kamszot, oboje obracający się w klimatach micro house i minimal techno. Dzień później kolejna odsłona Move Mózg, tym razem z udziałem Lady Oelectric, Janurza, Oli Teks i Cyryla. Wszystko w klimacie disco i house. Sobota przyniesie aż dwa wydarzenia. Koncert rapera Adiego Novaka z supportem Gverilla, wschodzącej gwiazdy alt r&b, oraz hybrid set Ansome, w ramach cyklu Jasna na Pełnej. Brytyjskiej gwieździe techno towarzyszyć będą Dtekk, Violent, Tamten i Kosma. Dzięki wolnemu poniedziałkowi weekend potrwa wyjątkowo dzień dłużej. 11 listopada, w narodowe święto, odbędzie się impreza Klubowa Niepodległa. Zagrają rezydenci Jasnej: VTSS, K.O.D. oraz MKO. Wstęp: symboliczne 19,18 PLN.

14 listopada w mury Jasnej zawita Madison McFerrin. Córka słynnego Bobby’ego McFerrina czyni śpiew a capella ponownie ciekawym, a budowane przez nią art popowe kompozycje zapadają na długo w pamięć. Kolejny dzień to również koncert. Tym razem na scenie pojawi się grupa Fonetyka, śpiewająca wyłącznie po polsku i to z naciskiem na tekstowy przekaz. Ich ostatni album zatytułowany jest „Ciechowski” i znalazły się na nim utwory, do których sam Grzegorz nigdy nie skomponował muzyki.

W piątek na Jasnej rusza nowy cykl. Aphrodite ma na celu ukazanie szerszej publiczności polskich artystek, producentek i DJ’ek. Na pierwszy ogień idą T A K A, Virtual Geisha, Veronica Mi oraz Yellen. Ta pierwsza wystąpi z live setem, a cały wieczór stanie pod znakiem intensywnego techno. Sobota to ponownie koncert (Holak + Płatek, gościnnie Jordah, Frosti Rege i Małe Miasta) oraz całonocna impreza, tym razem w nieco odmiennych klimatach. W ramach cyklu Bassfuzja na Jasnej zagości drum and bass. Gwiazdą wieczoru będzie Nu:Tone z Hospital Records, a obok niego pojawią się Greenhouse Effect, Some Minds, Panton, Wobler, Sick, Sierra Cosworth oraz Pitti Schmitti. Wizualizacjami zajmie się Paulina Moneta.

Im bliżej końca miesiąca, tym ciekawiej. A to dlatego, że 23 listopada na Jasnej wystąpią The Gods Planet. I nie tylko oni, bo w ramach Why So SIlent? pojawią się również Silva Rymd, Dtekk, Błażej Malinowski, Ola Teks i Kovvalsky. Natomiast to na włoskim duecie warto skupić szczególną uwagę, bo grają bardzo udane sety, co udowodnili zresztą wszystkim obecnym przed dwoma laty na Up to Date Festival. Jeszcze większe tłumy przyciągnie sobotnie wydarzenie, już teraz mające szanse pobić frekwencyjny rekord Jasnej. W ramach współpracy z Dunno Recordings wystąpi legendarna Aldona Orłowska, która niedawno właśnie w Dunno wydała swój maxi singiel „Nie wiem”. Wokalistka zagra wraz z trębaczem-aranżerem, Eugeniuszem Polokiem. To przeznaczenie! Poza koncertem o klimat zadbają Lutto Lento, Janin Gunin, Filip Lech i Mozaika. Pojawi się również Secret Guest.

Ostatni dzień listopada to ponownie koncert. W ramach Hyper Tour wystąpią Białas i Lanek. Po nich Jasną przejmie Lena Willikens z długo wyczekiwaną wizytą. DJ’ka, multiinstrumentalistka i producentka ostatnio pojawiła się w Polsce na Unsoundzie w b2b z Objektem, teraz zagra solowo, ale tego samego wieczora pojawią się też: Artur8, Huragan, Ola Teks i Kovvalsky.

Tak własnie zakończy się listopad na Jasnej 1. Aż tyle atrakcji przygotowała ekipa klubu i niefrasobliwością będzie nieskorzystanie z nich. Tak więc, wszyscy do kolejki i widzimy się w klubie! Więcej szczegółowych informacji tutaj.

Nie ma więcej wpisów