W ostatniej chwili odwołali swój występ na Open’erze, ale wracają do Polski nadrobić braki. Acid Arab już w kwietniu wystąpią na Smolnej.

Gdy dwoje Francuzów, Guido Minisky i Hervé Carvalho, powoływali do życia projekt Acid Arab, nie było jeszcze wiadome, że przybierze taką formę, jaką ma obecnie. Zaczynali jako zwykli DJ-e, ale wyjazd do Tunezji wpłynął poważnie na ich wenę i dalszą karierę. Odkryli bogactwo muzyki wschodniej i postanowili, że to ona będzie od teraz ich główną inspiracją.

Sami twierdzą, że jest jej blisko do acid house’u, bo w podobny sposób wprowadza słuchaczy w trans. Dlatego na płycie „Musique de France” acid techno stoi w tym samym rzędzie co dabke i muzyka arabska. Producentom udało się uchwycić przebojowość wschodnich brzmień i nieco przysposobić ją do zachodnich klimatów. Nie stracili przy tym ani jej charakterystycznych cech, ani przekazu społeczno-kulturowego, który ze sobą niesie, co potwierdzają chociażby w teledyskach.

Duet pojawi się w Polsce 5 kwietnia. Artyści wystąpią na Smolnej, start koncertu o godzinie 21:00. Bilety można kupić m. in. na stronie agencji Follow the Step, która jest organizatorem wydarzenia.

Nie ma więcej wpisów