Nie masz pomysłu na Andrzejki? Wbijaj na Jasną 1! Właśnie na 30 listopada klub w swe progi zaprosił Lenę Willikens – DJ-kę niebanalną, prawdziwą selektorkę, a od niedawna także mieszkankę Amsterdamu, do którego latem przeprowadziła się z Kolonii.

Nie da się ukryć, że Lena to pupilka festiwalu Dekmantel, który od dość dawna promuje jej talent, zapraszając rok rocznie w sierpniu do Amsterdamse Bos, a także docenia jej gust muzyczny proponując jej stworzenie własnej składanki w ramach cyklu Selectors. Zanim jednak usłyszał o niej cały świat, swoje pierwsze kroki stawiała w Salon Des Amateurs w Dusseldorfie, gdzie była rezydentką. W tym klubie zawiązała się też jej lukratywna muzyczna przyjaźń z Vladimirem Ivkovicem (znają się od 15 lat), z którym dość często grywa jako Willikens & Ivkovic.

Co czyni brzmienie Leny tak unikalnym? Przede wszystkim eklektyzm – w jej setach można znaleźć naprawdę rzadkie nagrania EBM-owe, krautrockowe,  post-punkowe, industrialowe hałasy, a wreszcie techno, które blenduje w odurzającą, jakby narkotyczną całość. Podczas setów Leny łatwo wpaść w inny stan świadomości i zapomnieć o otaczającej klubowej czy festiwalowej rzeczywistości; dość często jej selekcje nazywane są więc psychodelicznymi nawet bez brania narkotyków – grane w powolnym tempie acidy czy udziwnione recytacje sprawiają, że odbiór całości jest bardzo głęboki i bardzo dziwny (w dobrym tego słowa znaczeniu). Jakby tego było mało, Lena nie zamyka się na nowe doświadczenia – razem z Sarah Szczesny stworzyły „Phantom Kino Ballett” będącą połączeniem wideo i audio. Artystka zawsze stawia na jakość, autentyczność i głębię, nie idąc za pan brat z modą i prezentując wyłącznie swój outsiderski styl, a poza tym niezmiennie edukując publiczność i otwierając ich głowy na zapomniane nieco dźwięki.

Oprócz Leny na Jasnej wystąpią: Kovvalsky, Ola Teks, huragan oraz Artur8. Wejście kosztuje 30 PLN, a bilety standardowo do kupienia przed wejściem. Dobrej zabawy!

Nie ma więcej wpisów