Są festiwale, których organizatorzy dozują informacje dotyczące line-upu tym samym budując napięcie, jest też Primavera Sound gdzie listę artystów ogłasza się na raz i niejednokrotnie człowiekowi dech zapiera w piersiach. Tegoroczna Primavera jednak różni się bardzo od ubiegłej. Wychodząc z założenia, że trzeba wyróżniać się w coraz większym morzu festiwali oraz wychodząc na przeciw nowym trendom w muzyce, stworzono bardzo eklektyczny, a także politycznie poprawny line-up.

Przez poprawność polityczną mam na myśli równą ilość męskich i żeńskich artystów. Listę headlinerów otwierają takie nazwiska jak Erykah Badu, Solange, Robyn czy Janelle Monáe i to czyni hiszpański festiwal wyjątkowym w porównaniu chociażby z Glastonbury gdzie kilka lat temu Florence Welch zdobyła status headlinera tylko przez wypadek Dave’a Grohla i odwołanie występu Foo Fighters w konsekwencji.

Primavera Sound 2019 to też ogromny eklektyzm brzmieniowy, co nie do końca może odpowiadać miłośnikom tradycyjnego indie grania, ale z drugiej strony festiwal idzie z duchem czasu i proponuje ogromny przekrój brzmień, od najlepszej berlińskiej elektroniki reprezentowanej przez Apparata i Modeselektor, poprzez hip hop (Nas, Cardi B), soul (wielka Erykah Badu), nowoczesny pop (Robyn, Charlie XCX, FKA Twigs) aż do starego dobrego indie, którego czołowymi reprezentantami będą Interpol, Tame Impala, a także takie legendy jak Suede i Primal Scream.

Jak co roku trzy dni spędzone na Parc del Fòrum zaowocują także nowymi odkryciami, które później na stałe zagoszczą na naszych playlistach. Trzeba też pamiętać, że Primavera Sound to także szereg wydarzeń i koncertów zarówno poprzedzających oficjalny start festiwalu, jak i zamykających go, co w sumie daje około tygodnia muzycznych wrażeń dla tych, którzy mają czas.

Bilety w cenie 180 euro będą do kupienia jeszcze do 7 stycznia, a później cena wzrośnie do 195 euro, a ostatecznie kiedy 85% biletów się sprzeda będą one dostępne w cenie 215 euro.

Pełny line-up dostępny jest na: https://www.primaverasound.es/

Nie ma więcej wpisów