Od niemal miesiąca wszystkie festiwalowe ekipy zaczęły informowanie o przyszłorocznych edycjach muzycznych imprez. Niektórzy przedstawili parę nazwisk, inni cały line-up. Sporą część wykonawców przedstawił już Melt! Festival, który w 2019 roku odbędzie się dwudziesty trzeci raz! Sam Melt! to jedna z największych festiwali muzyki elektronicznej w Niemczech. Przez lata w niesamowitej festiwalowej przestrzeni Ferropolis gościli m.in. Björk, Oasis, Pet Shop Boys, Portishead, Kylie Minogue, Aphex Twin, Phoenix, Tame Impala, Hot Chips czy The xx.

Na początku grudnia ruszyły ogłoszenia i trzeba przyznać, że trafia się tutaj parę mocno ciekawych nazwisk, które przyciągają nas coraz bardziej do planowania lipcowej wyprawy za zachodnią granicę. Na obecną chwilę zapowiedziano występy 32 artystów, w tym paru bardziej znanych headlinerów, do których możemy chyba zaliczyć grupę Bon Iver, Four Tet, A$AP Rocky, Arca, Bonobo, Skeptę czy Modeselektor (live). Oprócz tego na liście pojawiły się nazwiska muzyków od lat mocno związanych ze sceną elektroniczną, takich jak Ellen Allien, Helena Hauff, David August, The Black Madonna, Mall Grab i Charlotte de Witte.

Poza tym będziemy mieli do czynienia z Jorją Smith, zespołem Bilderbuch, a także artystami jak: Rin, Stephan Bodzin (live), Monolink, Maribou State, Fjaak, Kobosil, Ross From Friends (live), Sudan Archives, Gus Dapperton, Slowthai, Giant Swan (live), Ama Lou, James Vickery, Mor Elian, Italojohenson czy Boy Pablo i Flohio (ostatnią dwójkę mogliśmy niedawno słuchać na gdańskim Soundrive Festival). Mamy więc zestaw dla kochających taneczne podboje parkietu w rytmie techno, lubiących dobrą nawijkę oraz trochę spokojniejszych chwil w klimacie pop i R&B. To oczywiście dopiero początek ogłoszeń dla tego festiwalu, ale wydaje się, że wrażeń nie zabraknie.

Melt! idealnie wstrzeliwuje się w festiwalową wyrwę pomiędzy Open’er Festival a Audioriverem, które są u nas klamrą lipcowych festiwali w przyszłym roku. Tym bardziej warto obserwować dalsze ogłoszenia. Przyszłoroczna edycja Melt Festival odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Bilety na całe wydarzenie kosztują obecnie 129 euro, natomiast wejściówki jednodniowe to wydatek rzędu 69 euro. Istnieje również możliwość specjalnego wejścia 4-Friends, którego koszt wynosi 479 euro, a wszelkie informacje w tej sprawie sprawdzić można na stronie festiwalu.

Nie ma więcej wpisów