Wkroczyliśmy z impetem w rok 2019, z podobnym impetem warszawski klub rozpoczyna pierwszy miesiąc imprez z dopiskiem ’19.

Pierwszy weekend to brzmienie dostarczane niemal wyłącznie przez polskich producentów i DJów. W piątek stery przejmą osoby związane z warszawską sceną: Mchy i Porosty (Bartosz Zaskórski), Abu Zeinah i Kosel, natomiast dzień później w ramach The Tunnel wystąpią Paul Findel, DJ KAMszot i Boni. Impreza o tytule minimal grooves będzie gratką szczególnie dla miłośników microhouse i minimal techno.

11 stycznia przyjdzie pora na kolejną odsłonę We Are Radar, której głównym gościem będą PTU. Zaskakujący duet wystąpi ze swoim eksperymentalno-IDM-owym setem na żywo. Obok nich pojawią się Chino – również na żywo, MKO, Olivia i Kinzo Chrome. Dzień później wyjątkowe wydarzenie. Na jedną noc w murach Jasnej reaktywuje się kultowy klub Piekarnia. Miejscówka działająca jeszcze za czasów poprzedniego millenium zgromadziła wokół siebie oddaną i wierną społeczność, która właśnie w sobotę będzie miała swoje święto. Mile widziane są również osoby, które w Piekarni nigdy nie były, z własnej woli lub z powodu ostrej selekcji. Tej nocy zagrają: Novika, Eli, Gerhard, Bert, Glasse, Tenes, Ola Teks i Cyryl. Nie zapomnijcie wziąć swojej klubowej karty!

W kolejny weekend impreza charytatywna Electro People United, której celem jest zebranie pieniędzy na operację dla chorego Adasia, sąsiada inicjatorki wydarzenia (consTANZ). W programie między innymi występy KAMP!, rezydentów Jasnej – Kovvalsky’ego, MKO, Oli Teks i Cyryla oraz DAMN WAVE. W klubie zagości też muzyczny projekt DUEL. Jego pomysłodawca – Sept, zaprosił za konsolę Stranger – DJ-a, związanego z wytwórnią Dax J – Monnom Black. Szykuje się ostre techniczne łojenie, zgodnie z mottem projektu – staw czoła swoim muzycznym granicom. Koniecznie warto wdepnąć też na Bal u Bożeny, zainspirowany obrazem wykonanym przez Hansa Memlinga pt. „Sąd Ostateczny”. Można konkurować w kilku kategoriach, ale można też wcielić się w rolę widowni – nikt nie zostanie potępiony!

25 stycznia – piątek będzie z kolei należał do Bunker Events, promujących z kolei zasadę „najlepszą obroną jest atak”. Kolejnym portem w trakcie zimowej kampanii jest wizyta Arnauda Le Texiera w murach Jasnej. Będzie to pierwszy klubowy występ artysty – DJ miał okazję pojawić się na scenie Kosmos festiwalu Audioriver. Arnaud znany jest ze swoich undergroundowych korzeni, którym przez blisko 30 lat obecności na scenie pozostał w pełni wierny – miejmy nadzieję, że jego techno flota i tym razem zatrzęsie murami. Miesiąc kończy się władaniem kobiet – cykl Aphrodite (od greckiej bogini miłości) ma za zadanie ukazać szerszej publiczności polskie artystki, DJ’ki i producentki. W styczniu pokażą się Ola Teks, T A K A, Marina Aleksandra i Facheroia, udowadniając, że muzyka elektroniczna należy również do kobiet. Grzechem będzie nie odwiedzić w styczniu Jasnej 1 chociaż raz.

Nie ma więcej wpisów