Rewelacja z Irlandii i melodyjni math-rockowcy z Polski wystąpią w środę w klubie Pogłos.

O projekcie Zwidy, czyli artystach czerpiących ze sceny midwest emo, math-rocka i post-hardcore, mieliśmy okazję pisać w poprzedniej migawce. Po premierowym koncercie na Chłodnej 25, który odbył się zaraz po premierze albumu „Szum”, zespół będzie miał okazję po raz kolejny zaprezentować się warszawskiej publiczności. Grupa zagra jako support przed Fontaines D.C.

Gwiazdą wieczoru jest kapela, która idzie jak po swoje na post-punkowej scenie. Muzycy nie mają na swoim koncie długogrającego albumu ani nawet żadnej EP-ki, ale studyjny materiał jest tylko kwestią czasu, a koncerty już teraz grają porywające. Zaświadczy o tym każdy, kto, wynudzony koncertem M.I.A. na zeszłorocznym OFF Festivalu, postanowił odwiedzić Namiot Trójki. Tam właśnie panowie dawali popis swojego pełnego pasji grania. Portal Louder than War napisał, że pod koniec roku grupa osiągnie poziom popularności podobny do Arctic Monkeys. Może przesada, a może jest w tym dużo prawdy – Fontaines D.C. grają zadziornie, ale melodyjnie i mocno przykładają wagę do tekstów, kręcących się wokół tematu Brexitu i kondycji współczesnego społeczeństwa.

Wszyscy chcący złapać zespół w bardziej kameralnym otoczeniu powinni zainwestować 40 PLN i pojawić się w środę, 23 stycznia, w warszawskim Pogłosie. Koncert startuje o 20:00. Dzień wcześniej grupa wystąpi również w krakowskim Klubie RE.

Nie ma więcej wpisów