Jedna z najważniejszych postaci współczesnego jazzu powraca do Polski na jedyny klubowy koncert w ramach promocji zeszłorocznego albumu „Heaven & Earth”.

Współpracownik Kendricka Lamara, Flying Lotusa, Thundercata, Run the Jewels a nawet Florence and the Machine. Autor potrójnego „The Epic”, persona, która wprowadziła spiritual jazz do muzycznego mainstreamu i zdołała przekonać do gatunku nawet jego przeciwników. Kamasi Washington pojawi się w Polsce na koncercie promującym „Heaven & Earth”, swój zróżnicowany album z zeszłego roku.

Tak pisaliśmy o Kamasim przy okazji poprzedniej wizyty w Polsce. I wszystko to dalej jest prawdą, tyle że historia Washingtona zdążyła się zaktualizować. Niedługo po jego wizycie w Polsce ukazał się „Heaven & Earth”, dwuipółgodzinny album, który od „The Epic” różnił się większym skupieniem na brzmieniowych detalach. Kamasi nie chciał od nowa tworzyć rozległego dzieła, a jeszcze bardziej pogłębić to poprzednie, wzbogacając je o kontrasty i detale. Ponownie udowodnił, że jest świetnym saksofonowym solistą, jak również aranżerem i strażnikiem porządku w licznym zespole.

Zamysł konceptualnego albumu, rozdarcia między ziemią a niebem, którego stan ma jednocześnie stanowić komentarz społeczny, zrealizował się nie tylko w brzmieniu i tytułach, ale również w sposobie wydania. Okazało się bowiem, że istnieje jeszcze trzecia część – „The Choice”. Żeby się do niej dostać należało rozciąć opakowanie z płytami (dokładnie tak). Materiał został później cyfrowo wydany jako EP-ka. Kamasi pokazał więc, że nie od razu popadamy w skrajności, że wcześniej jest jeszcze wybór, którego należy świadomie dokonać. I może on być bolesny – coś trzeba było w końcu zniszczyć, żeby do niego dotrzeć.

Znacznie łatwiej jest dokonać wyboru o obecności na koncercie Amerykanina. Kamasi Washington wystąpi w warszawskim Klubie Stodoła 11 marca. Bilety, w cenie 130 PLN (miejsca stojące) / 150 PLN (miejsca siedzące – balkon), można zakupić m. in. tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Go Ahead.

Nie ma więcej wpisów