Lutowy program warszawskiego klubu Jasna 1 obfituje w radosne słoneczne klimaty i ulubione imprezy.

Cztery weekendy przepełnione różnorodnym brzmieniem. Tak jest każdego miesiąca na Jasnej 1 (chyba, że w miesiącu wypada pięć weekendów), nie inaczej więc będzie w lutym. Groźba nadchodzących mrozów jest niestraszna, gdy parkiet będzie wrzał już pierwszego dnia. Wtedy to odbędzie się drum and bassowa Bassfuzja, której główną gwiazdą będzie Spectrasoul. Poza tym wystąpią również Wobler, Some Minds, KEYA, Contact, Sick, Cyryl i MaL. Za wizualizacje odpowiadać będzie Tom Jahbwaiski. W sobotę za to pora na przyjrzenie się bliżej kolejnemu labelowi. Father And Son Records And Tapes, czyli wytwórnia Maćka Sienkiewicza, promować będzie swoje nadchodzące wydawnictwa. Z tej okazji zagrają: Dj Stoner Dad (live), Piotr Połoz (live), Krenz (live), Das Komplex, Basia Polanska i sam Maciek Sienkiewicz.

Kolejny weekend zacznie się od święta fanów klasycznego detroit techno. W murach Jasnej wystąpi DJ Deep, reprezentant Deeply Rooted, Rekids i Tresor.Berlin. Obok niego D-knox oraz Ola Teks i MKO. Komitet Ochrony Disco powróci w kolejnej odsłonie dzień później. Główną gwiazdą będzie Ivan Smagghe, człowiek legenda w sztuce DJ-ingu. Odpowiada za takie projekty jak Black Strobe czy It’s a Fine Line, ma autorską audycję w NTS Radio, prowadzi wytwórnię kill the dj. W klubie pojawi się również poznański duet WOSK Soundystem oraz standardowo ekipa gospodarzy – Pitti Schmitti i Kovvalsky.

Czasem na Jasnej ważną rolę odgrywa rap i tak też będzie 15 i 16 lutego. Najpierw wystąpi Kartky, bytomski raper wydający w QueQuality. Potem Rzabka na specjalnym urodzinowym koncercie w towarzystwie wielu gości. Oba wydarzenia mogą przyciągnąć sporą widownię, warto więc wcześniej zadbać o bilety. Koncerty nie wykluczają jednak nocnych imprez, których również nie zabraknie. W piątek acid techno przywróci do życia The Geezer. Założyciel labelu R.A.W. zagra w ramach cyklu Kwasiński, a obok niego Dtekk, Mike Lopo, Rust, The Paraproducers, Rekin, Pathar i 2VV. Sobota upłynie w ramach świętowania czterdziestej odsłony Move Mózg. Z tej okazji Warszawę odwiedzi wyjątkowa gwiazda: Courtesy. Rozchwytywana na całym świecie producentka z Danii umili wieczór, podczas którego zgrają również Ola Teks, Cyryl, Pitti Schmitti i Berger.

W ostatni weekend lutego na Jasnej swoje piąte urodziny będzie świętować berlińska oficyna wydawnicza Voxnox, założona przez braci Fabio i Silvio Venezia. Label postanowił zaprosić jednego z protagonistów argentyńskiego techno, znanego z wydawnictw dla Stroboscopic Artefacts, Polegroup, Figure, CLR czy 47 – Pfirtera. Razem z nim na scenie zaprezentują się Sept, Violent czy Kacpa & Raev. Wydarzenie jest częścią europejskiej trasy zorganizowanej z okazji 5-lecia istnienia wytwórni, inne wydarzenia będą odbywać się między innymi w Stuttgarcie, Berlinie czy Barcelonie.

Dzień później – 23 lutego, kolejna edycja imprezy Radio Tel Aviv, promującej elektronikę z Izraela. Tym razem Jasna zaprosiła Udi Nivego – samego założyciela Teder.fm, gdyńską ekipę kapitańską BIG BOAT PARTY oraz Rapha z klubu Alphabet.

W gąszczu tych wszystkich wydarzeń nie powinno zaginąć jedno szczególne. Już w czwartek zacznie się Onkoświr, charytatywny event, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie Michała. Zagrają m. in. dzuma i Flip Lech. Zbiórkę można również wspierać tutaj.

To co, widzimy się na Jasnej 1?

Nie ma więcej wpisów