Francuska sensacja ostatnich miesięcy przyjedzie do Polski po raz pierwszy.

Duet The Blaze tworzą bracia Guillaume i Jonathan Alric. Swój projekt zawiązali w 2015 roku, a pierwszy singiel ukazał się rok później. „Virile” pokazał, czego można się po Francuzach spodziewać. Mieszanka wyrazistego deep house’u z french housem porywała do tańca już od pierwszych sekund. Wtedy też po raz pierwszy poznaliśmy zdolności filmowe braci Alric. Teledysk przedstawiał historię kameralnej domówki i był tylko przedsmakiem możliwości reżyserskich artystów.

Te ujawniły się w pełni przy wideo do „Territory”. Utwór przewodni zatytułowanej tak samo EP-ki został wzbogacony o fenomenalny klip, który został doceniony na wielu festiwalach filmowych (m. in. Cannes Lions czy Żubroffka) i dotychczas został obejrzany na YouTube prawie 25 mln razy. Opowieść o powrocie do domu Algierczyków nie tylko wzrusza, ale jest również świetnie wyreżyserowana i idealnie zgrywa się z dźwiękiem.

W międzyczasie duet trochę remiksował (M83, Fjord), a w ubiegłym roku w końcu przyszedł czas na długogrający debiut. Album „Dancehall” był promowany singlami „Heaven” i „Queens” – oba otrzymały wysokiej jakości teledyski, czym Guillaume i Jonathan ugruntowali swoją pozycję jako jednych z najlepszych reżyserów wśród producentów elektronicznych. Również sam materiał spotkał się z pozytywnym odbiorem. Bo chociaż brzmienie The Blaze nie jest w żaden sposób nowatorskie, mało kto potrafi tak dobrze łączyć w pełni taneczne podkłady z melancholijnym wokalem, dodając tym samym utworom emocjonalności.

Zarówno tych emocji, jak i wysokiej jakości oprawy wizualnej, będzie można doświadczyć podczas europejskiej trasy duetu. Polski koncert odbędzie się w warszawskiej Stodole 19 marca. Bilety, w cenie 95 PLN (miejsca stojące) / 120 PLN (balkon), można zakupić m. in. tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Go Ahead.

Nie ma więcej wpisów