Wielkimi krokami nadchodzi jubileuszowa impreza Move Mózg o okrągłym numerze #40! By należycie podsumować dotychczasowe wydarzenia tego cyklu, prócz rezydentów Oli Teks i Cyryla, 16 lutego 2019 na Jasnej 1 zagra jedna z najbardziej rozchwytywanych obecnie artystek na światowej scenie muzyki elektronicznej – Courtesy.

Zeszłoroczny występ Courtesy na festiwalu Dekmantel na scenie Boiler Room nie tylko okazał się jednym z ciekawszych i najczęściej przywoływanych setów z całego festiwalu, ale wzbudził też zainteresowanie szerszej publiczności duńską sceną muzyczną.

Najaaraq Vestbirk, bo tak naprawdę nazywa się Courtesy, choć urodziła się na Grenlandii, to do Kopenhagi wyjechała wraz z rodzicami jako dziecko, a od około 10 lat w pełni włączyła się w nocne życie miasta, na własne oczy widząc zmiany jakie działy się w nim na przestrzeni lat.

Duńska scena muzyczna była związana z gatunkiem fast trance oraz fast techno, a Courtesy w pełni uczestniczyła w jej rozwoju – najpierw jako współtwórczyni labelu Ectotherm, prowadzonego razem z Mama Snake, a potem jako pełnoprawna pomysłodawczyni wytwórni Kulør (po polsku „Kolor”), mającej na celu ukazanie świata duńskiego techno szerszej publiczności oraz dokumentowanie tego, co aktualnie dzieje się w jego epicentrum – a dzieje się dużo! Choć fast techno pojawia się ogólnie coraz częściej w setach, to jednak artyści z Kopenhagi byli tymi, którzy ten gatunek przywrócili do łask.

Sama Courtesy w setach łączy energię rave’u z łagodniejszymi trance’owymi kompozycjami, sprawiając że całość to wspaniała kontrastowa mieszanka, w której łączy współczesne chwytliwe nazwiska (np Kasper Marott czy Schacke) z nieprzemijającymi klasykami, wszystko z metalicznym, lekko mrocznym posmakiem. Dajcie się porwać, a nie pożałujecie!

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na bramce w dniu wydarzenia.

Zapisz się na wydarzenie na Facebooku

Nie ma więcej wpisów