Poznaliśmy cały skład festiwalu World Wide Warsaw. Impreza już ruszyła.

Koncertem Smokepurpp w Progresji 19 lutego rozpoczęła się kolejna odsłona warszawskiego multilokacyjnego festiwalu World Wide Warsaw. W lutym i marcu w ramach imprezy wystąpi ponad kilkunastu artystów.

W czwartek, 21 lutego, w Małej Warszawie zagrał duet Bob Moses. Niemal tydzień później wystąpi Wild Nothing, którego koncert odbędzie się w Miłości Kredytowej. W tym samym miejscu w połowie marca pojawi się raper Bas. O tych artystach już wiedzieliśmy i mieliśmy okazję pisać, ale to jedynie kawałek programu nadchodzącej imprezy.

Jedną z najmilszych niespodzianek jest DJ Seinfield, reprezentant outsider house’u i autor świetnej płyty „Time Spent Away From U” z końcówki 2017 roku. Producent w wyważony sposób łączy ambientową wrażliwość z kwaśnym lo-fi housem i porywa swoimi setami całą publikę. To jednocześnie miła kontynuacja tradycji outsider house na WWW – poprzednio na festiwalu gościli m. in. Mall Grab, Ross From Friends czy DJ Boring.

Organizatorzy zadbali, aby sporo było w programie uk hip hopu. Ten gatunek reprezentować będą Children of Zeus (niedawno debiutujący duet z Manchesteru), Lewis Parker (MC obecny na scenie od ponad dwóch dekad) i Slowthai (wschodząca gwiazda, mocno inspirująca się industrial hip hopem, szykująca się do wydania pierwszego albumu). Slowthai zagra 22 marca w Hydrozagadce.

Poza tym gorące tańce w południowoamerykańskich rytmach zapewni ekipa Dengue Dengue Dengue! wprost z Limy. Zamaskowany duet wystąpi 8 marca w tajemniczej lokacji, która jest podobno nowym miejscem powstającym w centrum Warszawy. Wcześniej, bo już w poniedziałek 25 lutego, Pogłos zaprasza w swoje mury na występ Sun Araw. Amerykanin, działający od ponad dekady, w jedną całość składa gitarową psychodelię, dub, improwizację i funk. Obok niego pojawi się skład Tropical Soldiers in Paradise, pływający w miejskich dubowych klimatach. W ubiegłym roku wydali udany materiał w Dreamland Syndicate Records. Skład imprezy domyka duet Tennyson, który 17 marca pojawi się w Hydrozagadce. Rodzeństwo z Kanady osiąga coraz większe sukcesy na międzynarodowej scenie, a umiejętne odnajdywanie się w trendach wonky, future bassu i bitpopu znacznie to ułatwia. Jako support zagrają Kudu Blue.

Bilety na wydarzenia można znaleźć w Going. Nie każdy koncert ma ujawnioną datę, dlatego warto obserwować fanpage World Wide Warsaw w celu zdobycia dalszych informacji. Cały festiwal objęliśmy naszym patronatem medialnym.

Nie ma więcej wpisów