Za oknem powoli zaczyna się wiosna, a Jasna 1 zaprasza na miesiąc pełen przygód z różnymi gatunkami. Tym razem aż pięć weekendów, czyli łącznie dziesięć dni wypełnionych ciekawymi bookingami.

Zabawa zaczyna się już w piątek, pierwszego dnia marca. Wtedy zagrają przedstawiciele King of Kong: Katzele, Anton Klint, Yourhighness, Newborn Jr., Artur8 i Thomas Wirski. Różnorodne gatunki, od space disco po melodyjne techno, wypełnią tego dnia wnętrze warszawskiego klubu. Sobotnia noc przeznaczona jest dla fanów mocnego uderzenia. Phase Fatale, nowojorski DJ i producent, zaprezentuje seta przepełnionego industrial techno połączonego z post-punkowym mrokiem. Artysta remiksował m. in. The Soft Moon, dlatego na posępnym klimacie zna się jak mało kto. Dwa razy występował na białostockim Up to Date Festival, więc nie dziwi, że obok niego zagra dyrektor artystyczny tej imprezy – Dtekk. Poza tym Cyryl i Jealo & Wojtek WWW w specjalnym secret roomie.

Dzień kobiet to na Jasnej kolejna odsłona kobiecego cyklu Aphrodite. Tym razem wystąpią Anna Hanna, Virtual Geisha i Eliza Krakówka. Zanim jednak ten event, odbędzie się koncert niewątpliwej legendy współczesnej generacji polskiego rapu – Belmondo aka Młody G w składzie MO฿฿Yn. Gościnnie pojawi się Bajorson, a podczas występu będziemy się mogli spodziewać największych przebojów składu, których pojedyncze wersy na stałe wpisały się do młodzieżowej gwary. Bilety, w cenie 40 PLN, można kupować tutaj. Dzień później urodziny rezydentki klubu, Oli Teks. Podczas imprezy oprócz solenizantki zagrają również Lt.Dan oraz Cyryl.

Kolejny tydzień przynosi kolejne urodziny rezydenta. 15 lutego świętować będzie MKO oraz kolektyw dype. Dlatego też do Polski po raz pierwszy przyjedzie Skudge z (głównie) analogowym live setem, a obok niego zagra sam MKO, bios i Karol Nowak z dype oraz Private Press. Dzień później aż dwa wydarzenia: kolejna odsłona Glutaminianu Wschodu na scenie barowej (Ido Morali z Tel Awiwu, Meg z krakowskiego Prozaka 2.0, Mr. Lex b2b Holiday 80 oraz Pitti Schmitti i Kovvalsky z Komitetu Ochrony Disco) i J1 | Live (Michał Wolski, T A K A, Violent, Sept – wszyscy na żywo).

Prawdziwa gratka dla każdego, kto szuka w techno świeżej energii, już 22 marca. Wtedy na Jasnej 1 zagra Anetha, na co dzień związana z Blocaus, regularnie występująca w Concrete, Bassiani czy Berghain. Zaprezentuje swoją własną wizję acid techno, czerpiącego zarówno z klasycznego rave, jak i new wave. Obok niej tajemnicza JOY, która podróżuje między Tel Awiwem a Berlinem. Poza tym również Ola Teks, MKO i SLG.

W ramach cyklu Duel najpierw zagra Stranger (wydarzenie przeniesione ze stycznia), 23 marca, a 29 marca wystąpi The Horrorist, stary wyjadacz hardcore techno i gabber. Obok niego VTSS, Sept, Evius i TAMTEN. O oprawę obu wydarzeń zadba Visual Family Collective. Na koniec miesiąca, 30 marca, stery na Jasnej 1 przejmie kolektyw Syntetyk oraz gość specjalny – Patricia Kokett.

A co, jeśli wszystkie powyższe nazwiska nic wam nie mówią? Nic nie szkodzi – wystarczy wypisać na kartce wszystkie daty piątków i sobót w marcu, a potem na ślepo zakreślić jedną długopisem. To właśnie może być dzień, w którym zaliczycie niezapomnianą imprezę na Jasnej 1.

Nie ma więcej wpisów