Nowa/stara miejscówka, która idealnie dopełnia obecny klubowy krajobraz Warszawy.

Nie aż tak nowa, bo lokal przejmuje schedę po słynnym na całą Polskę (i nie tylko) klubie Utopia. Prestiżowe miejsce, które przyciągało największe sławy i celebrytów oraz skupiało uwagę paparazzi i mediów przeniosło się przy Plac Dąbrowskiego z pobliskiej ulicy Jasnej w 2012 roku. Niestety, klub nie przetrwał tu długo, ustępując miejsca Libido, który ostatecznie również upadł. Teraz w bliskim sąsiedztwie Miłości, Jasnej 1 (pod tym adresem oryginalnie mieściła się Utopia) i Metropolis otwiera się lokal pod nazwą 999.

Pierwsze bookingi wskazują na to, że powstaje przestrzeń będąca dopełnieniem obecnej warszawskiej sceny klubowej. Znajdzie się tu bowiem miejsce zarówno dla UK bassu, house’u, jak i dla wszelkich odmian techno – dub czy industrial. Poza tym kusi cena (20 PLN) oraz dosyć wczesna, jak na klubowe standardy, godzina startu imprez (22:00). Pierwsze tygodnie funkcjonowania 999 prezentują się następująco:

8 marca – Dengue Dengue Dengue! (w ramach WWW) + Zambon, DJ Ryan R
15 marca – SHXCXCHCXSH (live), Rraph, Capo, Terstin
16 marca – Sega Bodega, Lutto Lento, Young Majli
22 marca – Body Unknown (Kwartz + Question), Błażej Malinowski, Overlook, Dren, Yellen (w ramach Revive Festival)
23 marca – DJ Seinfeld (w ramach WWW)
5 kwietnia – JASSS, Olivia, Sierra Cosworth
6 kwietnia – Introversion, Anja Kraft, Abu Zeinah

A na plakacie z najbliższymi planami klubu znajdują się jeszcze m. in. Daria Kolosova, Ishome, Earth Trax czy Private Press. Wygląda na to, że będzie różnorodnie, wszak Sega Bodega to ulubieniec fanów post-clubu i UK Bassu oraz współpracownik m. in. Shygirl i Cocou Chloe, a jednocześnie założyciel netlabelu Nuxxe. Dla odmiany Dengue Dengue Dengue! są piewcami elektronicznej muzyki tanecznej w Peru, a DJ Seinfeld to jeden z czołowych reprezentantów outsider house’u. Dla uzupełnienia gatunkowego przekroju JASSS – autorka świetnie przyjętego electro-industrialowego „Weightless” oraz SHXCXCHCXSH, często odwiedzający Polskę ze swoją mieszanką dub i industrial techno. Jakby tego było mało, mnóstwo rodzimych producentów i DJ-ów również prezentujących różnorodne stylistycznie rejony. Czujemy, że 999 będziemy odwiedzać bardzo często.

Szansa, aby wszystko sprawdzić w praktyce, już podczas oficjalnego otwarcia. 8 marca ściany budynku przy Placu Dąbrowskiego 8 zatrzęsą się po raz pierwszy od dawna i mamy nadzieję, że tak będzie już co weekend. Oby jak najwięcej dobrych bookingów. Świeże newsy można obserwować tutaj.

Nie ma więcej wpisów