W ostatnich dniach nie tylko dowiedzieliśmy się, kto jeszcze zagra podczas czterodniowej dziesiątej edycji Up to Date Festival, ale też poznaliśmy szczegóły wyjazdowej odsłony imprezy we Wrocławiu.

Dosłownie przed chwilą organizatorzy festiwalu zdradzili, że jeszcze przed wrześniową główną odsłoną w Białymstoku, U2D8 odwiedzi dwa polskie miasta – Wrocław i Warszawę. Poznaliśmy również szczegóły pierwszego z tych wydarzeń – Warm Up to Date x Łomża Jasne Pełne: Wrocław. W przestrzeni Wyspy Tamka i Krakowskiej 100 pojawią się cztery sceny: Daytime Dancing, Beats, Pozdro Techno i Wrocławski Salon Ambientu. Headlinerem tej drugiej będzie rosyjski duet IC3PEAK, który tworzy kontrowersyjną i zaangażowaną politycznie muzykę z przecięcia witch house’u, trapu i glitch popu.

Podczas Salonu Ambientu wystąpią natomiast Giulio Aldinucci, Włoch, jedna z gwiazd poprzedniej edycji festiwalu, tworzący ambientowo-elektroakustyczne kompozycje, oraz Piotr Michałowski, skupiający się na technicznych aspektach produkcji muzycznej, mający na koncie ponad 100 występów w Polsce i za granicą. A to nie wszystko, bo do ogłoszenia zostało jeszcze prawie piętnaścioro artystów. We Wrocławiu odbędzie się również akcja „Wyślij pocztówkę do babci” oraz pojawi się stoisko z nową odsłoną kolekcji ubrań De Luxe. Bilety na to wydarzenie pojawią się w sprzedaży w ciągu najbliższych dni na m. in. na platformie Going.

Co jednak z główną częścią imprezy? Wiemy już, że potrwa cztery dni oraz że koncert otwarcia uświetnią Anthony Linell & Ali Demirel displays Winter Ashes oraz Robert Henke z projektem Lumière III. Teraz poznaliśmy natomiast pokaźny pakiet artystów pozostałych dni. Jedną z głównych gwiazd festiwalu będzie Sokół. Weteran polskiej sceny hip hopowej wrócił w tym roku w solowej odsłonie, bez problemu uzyskując albumem „Wojtek Sokół” status złotej płyty jeszcze w pre-orderze i na pniu wyprzedając całą polską trasę. Up to Date będzie jedną z nielicznych okazji zobaczenia rapera na żywo. Poza nim w Białymstoku, podobnie jak we Wrocławiu, pojawią się IC3PEAK. Znajdzie się również miejsce dla Segi Bodegi, którego szerzej opisywaliśmy tutaj. Do stolicy Podlasia powracają Dopplereffekt, Legowelt jako Gladio oraz Umwelt.

Ekscytującą partię ogłoszeń dopełniają Lone b2b Special Request (zderzenie nostalgii z junglowym brzmieniem aliasu Paula Woolforda), Ceephax Acid Crew (szalone kwaśne chiptune), Milena Głowacka (producentka na co dzień mieszkająca w Reykjavíku), Desroi (Niemiec prezentujący ciekawą narrację w techno) i Mike Parker (weteran sceny techno, świetnie rozumiejący strukturę gatunku).

Up to Date Festival odbędzie się w dniach 5-9 września w Białymstoku w różnych lokalizacjach – na Stadionie Miejskim, w Operze i Filharmonii Podlaskiej (przy Podleśnej i Odeskiej) oraz w Pałacu Branickich. Dziesiąta, jubileuszowa edycja, przyniesie wiele atrakcji, a pierwsze ogłoszenia są tylko ich przedsmakiem. Pierwsza pula karnetów FULL, w cenie 289 PLN, jest dostępna do wyczerpania zapasów m. in. w Going. Aby być na bieżąco, warto obserwować oficjalną stronę internetową festiwalu.

Nie ma więcej wpisów