O tej grupie można mówić wiele i właściwie tylko w dobrym tonie. Nie bez powodu uważa się ich za jedną z najciekawszych kapel rockowych. Nagrywają i wstępują wspólnie od 28 lat, nieustannie zachwycając brzmieniem i wciąż zdobywając nowych fanów. 2 maja będzie okazja do spotkania z grupą na jedynym koncercie w Polsce.

Tom Barman — lider dEUS — podkreśla, że „nadszedł właśnie idealny moment, aby ponownie odpalić silniki i ze świeżą energią powrócić na muzyczne tory” – celebrując tym samym przełomowe dla zespołu wydawnictwo. Bez wątpienia album The Ideal Crash w dalszym ciągu zachwyca swoją oryginalnością i energią, do dziś wywierając znaczący wpływ na brzmienie grupy. Z okazji 20 rocznicy wydania płyty, zespół wyrusza w wiosenną trasę koncertową po największych miastach Europy. Na koncertach zaprezentują repertuar pochodzący z historycznego albumu, ale jak zapewniają muzycy, nie będzie to jedynie nostalgiczny powrót do brzmień z lat 90. Trasa będzie również przedsmakiem kolejnego, ósmego albumu, na którym fani usłyszą nowego gitarzystę — Bruno de Grootea.

Gościem specjalnym i supportem dEUSa będzie młoda i uzdolniona multiinstrumentalistka – Trixie Whitley. Na przestrzeni ostatnich 10 lat jej urzekająca osobowość i talent doprowadziły do współpracy z legendami światowej muzyki m.in. Robertem Plantem, Marianne Faithfull i Meshell Ndegeocello. Nie warto więc celowo opuszczać supportu.

Gdzie: Gdańsk, B90, ul. Doki 1
Kiedy: 2.05
Wstęp: 99 PLN

Nie ma więcej wpisów