Znamy już cały kwietniowy program Jasnej 1 i, jak zwykle, będzie się działo.

Pierwszy weekend miesiąca już za nami i rzeczywiście mury Jasnej były wtedy pełne, głównie za sprawą imprez Glitter Confusion i Jasna 1 x Lizdas, gdzie zagrał SKATEBÅRD. Dlatego tym bardziej czekamy na to, co dalej. Piątek będzie znał pod znakiem starych epok polskiej muzyki. Wszystko za sprawą A Very Polish Night Out, czyli kolejnej imprezy współorganizowanej z labelem The Very Polish Cut Outs. Poprzednia edycja odbyła się w październiku i cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Tym razem wystąpią: Skarby (live), DJ Koola, DJ Duch, ekipa TVPCO, Jazxing, Jaromir Kamiński (połówka duetu Ptaki) i Wojtek Jealo & Kovvalsky (członek Komitetu Obrony Disco). Dzień później ekipa Jasnej 1 nie tylko wyruszy do Czech (Ankali x Jasna 1 w Pradze), ale też przygotuje dwie imprezy w Warszawie: afterparty po Side One Record Store Day (przez całą noc na scenie barowej będą grali SideOne Crew) oraz Move Mózg #42 (tradycyjnie Ola Teks i Cyryl, ale też zaproszeni goście: Modig i Sin).

Okres świąteczny wcale nie będzie wiązał się dla Jasnej 1 z odpoczynkiem. Wtedy odbędą się aż trzy wydarzenia: impreza z okazji startu labelu BTS z gościnnym udziałem duetu OTHK i reprezentantów nowo założonej wytwórni w postaci ISNT, Abu Zeinaha i Marka Nalikowskiego; kolejna część cyklu The Tunnel, którą uświetnią Elvira, Paul Findel i DJ KAMszot oraz wielkanocne „Jajeczko na Jasnej” z rezydentami (VTSS, Sept i MKO).

Ostatni weekend kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym to potężne uderzenie z Rotterdamu – jako honorowy członek Komitetu Obrony Disco zostaje oddelegowany szalony David Vunk: intrygujący selektor z pogranicza disco, italo, electro i techno oraz niesamowita osobowość (sprawdźcie koniecznie jego Boiler Room na zeszłorocznym Dekmentelu), który na co dzień kieruje wytwórnią Moustache Records. Dla fanów gimnastyki i sportu Techwondo 27 kwietnia zagra Deepart – duo ze słonecznego Madrytu, które w swoich rodzinnych stronach animuje scenę łącząc muzykę i sztukę z kulinariami w postaci cyklicznego eventu Tortilla.

Jak widać, kwiecień-plecień przeplata też na Jasnej, ale tu niezależnie od pogody zawsze panuje muzyczna wiosna – wpadajcie!

Nie ma więcej wpisów