Szpitalna 1 przygotowała same gorące pozycje na nadchodzący sezon wiosna-lato. Doceniony ostatnimi czasy przez ekipę Boiler Roomu klub po raz kolejny pozytywnie zaskoczył rzutem artystów: od kwietnia do czerwca w krakowskich podziemiach wystąpią między innymi: Matrixxman, Marko Furstenberg, Don’t DJ, Debonair, Hiro Kone, Varg czy Beau Wanzer. Szach mat!

W kwietniu stery Szpitalnej przejmuje Techno Rączka – chłopaki z krakowskiego kolektywu zdążyli zaprosić w progi klubu młodą gwiazdę nowoczesnego techno – Matrixxmana (który zagrał 6 kwietnia), a wkrótce z ich inicjatywy swoje umiejętności pokaże również mistrz dub techno, związany z wytwórnią Echocord – Marko Furstenberg.

Tak jak w zeszłym roku klub odwiedzi też ekipa festiwalu Nachtdigital, którego ostatnia edycja odbędzie się na początku sierpnia tego roku w Niemczech. Tej nocy usłyszeć będzie można przeróżne odmiany house’u i techno, w których specjalizuje się festiwal – od głębokich brzmień poprzez acid po industrial. Możemy również zdradzić, że o klimacie festiwalu przypomni też wystrój tej nocy – atmosferę letniej beztroskiej zabawy rodem znad jeziora Olganitz zilustrują dekoracje: pontony oraz dmuchane palmy. O muzykę zadbają rezydenci Nachtdigital: Michelson i Steffen Bennemann, a także Don’t DJ oraz reprezentujący klub Golden Pudel: Nina i Good News.

Kuratorską opiekę nad majem sprawować będzie krakowska fundacja Queerowy Maj, z którą klub współpracuje już od ponad dwóch lat. W jej ramach odbędą się pokazy filmowe o tematyce LGBT, spotkania z artystami i działaczami aktywnie wspierającymi takie wartości jak równość, szacunek i miłość do drugiego człowieka, a także jak co roku rezydenci klubu wystąpią podczas krakowskiego Marszu Równości. Klubowi również nieobce są te wartości i dlatego miejsce na ich promowanie jest jak najbardziej odpowiednie. Maj umilą również muzycznie Nick Klein (04.05), który swoim industrialnym klimatem będzie równoważył upał na zewnątrz, brytyjska DJ-ka Debonair (10.05), Violent (11.05) z selekcją mocnego techno, a także nowojorska producentka Hiro Kone (25.05) związana z syntezą modularną oraz brzmieniami noisowymi.

W dzień dziecka na Szpitalnej planowany jest showcase berlińskiej wytwórni Aufnahme + Wiedergabe, specjalizującej się w brzmieniach post-punku, EBM czy cold wave – zagrają Melania oraz Imperial Black Unit. Poza tym na scenie zawitają grecki producent dynamicznego i gęstego techno – DJ Loser (7.06) i Endgame  (28.06)- Brytyjczyk specjalizujący się w połączeniu industrialu z reggaetonem. Ci dwaj artyści przybywają na zaproszenie redakcji Progrefonik, będącej kuratorem czerwca na Szpitalnej. Z kolei warszawska ekipa Mestiço 8 czerwca ściąga do Krakowa Varga – DJ-a związanego z wytwórniami Posh Isolation i Northern Electronics, a przy okazji nietuzinkową osobowość i bardzo zdolnego producenta (polecamy sprawdzić wszystkie jego LP składające się na cykl Nordic Flora). Na pewno narozrabia i namiesza za deckami, podobnie jak gość zaproszony w ramach imprezy Radar – Beau Wanzer (29.06), reprezentujący label Rona Morelliego – L.I.E.S. oraz biologię molekularną i nurty surowego electro i punku.

Na koniec zamieszczamy podsumowanie rozkładu jazdy Szpitalnej w formie graficznej, jak również link do filmu dokumentalnego autorstwa ekipy Boiler Room, który opowiada o klubowym undergroundowym życiu Krakowa. Nie mogło w nim zabraknąć Szpitalnej 1, pełniącej mocne koło zamachowe muzycznych inicjatyw. Już 25 kwietnia (czwartek) Boiler Room wraca do Krakowa na imprezę w tajemniczej lokalizacji. Oprócz Fjaaka, Martyna, SHXCXCHCXSH, zagra też polska reprezentacja w postaci duetu Private Press oraz związanej ze Szpitalną Olivii. Jednym słowem – Kraków górą!

Szpitalna 1: rozkład jazdy

Nie ma więcej wpisów