Już tylko dni dzielą nas od kolejnej edycji Spring Break. Podobnie jak w ubiegłym roku usłyszmy na nim węgierską reprezentację. 26 kwietnia zaprezentują się nowe ikony tamtejszej sceny muzycznej – usłyszycie mocny głos Very Jónás, ciepłe nuty Belau i energetyzujący przekaz The Devil’s Trade.

Vera Jónás

Czuły głos nagradzanej uczestniczki programu INES#talent 2019 Very Jónás od razu porusza zmysły, czasem porywając do tańca nieco dzikszymi nutami. W marcu 2018 zespół artystki Vera Jonas Experiment został wyróżniony nagrodą Indie/Alternative Album of the Year Award w węgierskiej edycji nagród Grammy, a sama Vera otrzymała prestiżową statuetkę Junior Songwriter Award od Artisjus, węgierskiej agencji copyrighterskiej. Zespół Very jest finalistą węgierskiego talent show organizowanego przez Sziget Festival i Hungarian National Television/Radio.

Belau

Węgierski duet Belau, tworzący muzykę z pogranicza elektroniki, dream-popu i downbeatu, ma na koncie występy na największych festiwalach muzycznych Europy – Primavera Sound, Eurosonic, Reeperbahn, SXSW, Sziget, Untold czy na polskim Seazone. W ciągu ostatnich 2 lat zagrał 150 koncertów w 21 krajach. Niespełna 2 tygodnie temu zagrali razem z Mike Shinodą (Linkin Park) na Arenie w Budapeszcie. W tym roku, poza występem na Spring Break, panowie z Belau znów rozbrzmią w Barcelonie na Primavera Sound.

Sam zespół określa swoją twórczość jako „świeżą elektronikę”. Ich debiutancka piosenka Island of Promise została uznana przez Deezer za jeden największych przebojów 2015 roku na Węgrzech.
The Devil’s Trade

W ciągu ostatnich 4 lat węgierski piosenkarz i tekściarz Dávid Makó, znany szerzej jako The Devil’s Trade, kształtował swój ostateczny styl i kierunek. Była to niespodziewana, intensywna, pełna przemian podróż w pojedynkę, której początkiem był wydany w 2014 debiutancki krążek Those Miles We Walked Alone, sfinansowany z kieszeni artysty i wyprzedany w całości.

The Devil’s Trade odbył trasy koncertowe na największych scenach Europy w towarzystwie zespołów takich jak Crippled Black Phoenix czy Nathan Gray Collective. Niebawem ukaże się owoc tychże tras – drugi już album What Happened to the Little Blind Crow. Na tej płycie odnajdziemy całą gamę muzycznych poszukiwań artysty: od chwytającego za serce transylwańskiego folku, przez korzenie artysty jako wokalisty stoner rocka, po duchy Appalachów.

Nie ma więcej wpisów