Zgraja muzyków lubujących się w psychodelicznym folk rocku i hypnagogcznym popie przyjedzie w czerwcu do klubu Proxima.

Kurt Vile to człowiek instytucja na amerykańskiej scenie songwriterskiej. Jego dorobek i wkład w rozwój folk rocka prezentuje się imponująco: aktywny od ponad piętnastu lat, założyciel The War on Drugs, nagrywał m. in. z Courtney Barnett, Hope Sandoval i Stevem Gunnem, ma w swoim dorobku prawie dziesięć albumów i jeszcze więcej EP-ek.

Kurt Vile, wraz ze swoim zespołem The Violators (w którym przez długi czas grał Adam Granduciel – współzałożyciel The War on Drugs), słynie z bardzo wyrazistych koncertów, z naddatkiem przekazujących to, co do powiedzenia mają albumy studyjne. Mogli się o tym przekonać uczestnicy Open’er Festival przed trzema laty – właśnie w 2016 roku zespół miał okazję wystąpić ostatni raz w Polsce. Wtedy Kurt promował płytę „b’lieve i’m going down…”, teraz do jego dorobku dołączyła kooperacja z Courtney Barnett („Lotta Sea Lice”) i ubiegłoroczny album „Bottle In It”. Na tym materiale artysta odpłynął w mocno psychodeliczne, improwizatorskie rejony – aż trzy utwory trwają blisko po 10 minut każdy. Mimo tego nie brakuje kojącego balladowego songwriterstwa i skondensowanych gitarowych przebojów. Ten materiał ma wiele twarzy i Kurt z zespołem nie omieszkają zaprezentować ich podczas warszawskiego koncertu.

Jak się okazało przed kilkoma dniami, w Proximie jako support pojawi się Jorge Elbrecht. Osoba być może mniej rozpoznawalna, ale zasługująca na uwagę. Artysta udzielał się w projektach Violens i Lansing-Dreiden, a obecnie działa solowo, zarówno pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, jak i pod pseudonimami: Drynx oraz Coral Cross. W swojej karierze współpracował m. in. ze Arielem Pinkiem (wspólna EP-ka), Sky Ferreirą (to on współprodukował „Downhill Lullbaby”), Wild Nothing, Gang Gang Dance, Alvvays czy Tamaryn. W zeszłym roku wydał album „Here Lies” i EP-kę „Happiness”, które zręcznie poruszają się w popowych ramach (synthpop, psych pop, indie pop, dream pop). Na żywo wszystko może wypaść jeszcze lepiej, dlatego dobrze, że to akurat Jorge wspiera Kurta podczas europejskiej części trasy.

Koncert odbędzie się 19 czerwca w warszawskim klubie Proxima. Bilety, w cenie 120 PLN, można kupić między innym tutaj. Wydarzenie organizuje agencja Charm Music.

Nie ma więcej wpisów