Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice ciągle rośnie i mowa tu nie tylko o nowych nazwiskach artystów, ale również o czasie – dziś organizatorzy ogłosili dodatkowy, finałowy czwarty dzień wydarzenia oraz zdradzili dwudniowy program Secret Stage. W efekcie do programu trafia 13 nowych artystów. Co nas czeka?

Secret Stage w piątek, 21 czerwca zasilą: Atom TM & Jacek Sienkiewicz, Anja Schneider i Deena Abdelwahed, zaś dzień później do pieca dołożą HVOB, Slikback i Ptakh_Jung.

Największym wydarzeniem Secret Stage będzie występ duetu tworzonego przez Atom TM & Jacka Sienkiewicza. Dwaj utytułowani artyści współpracowali już przy okazji albumu „Zero Time Collapsing” i kilku występów koncertowych. Atom TM jest zafascynowany fuzją technologii z żywym człowiekiem, dlatego można spodziewać się naprawdę interesujących efektów współpracy. Zaskakujących brzmień dostarczy także Deena Abdelwahed, autorka doskonale przyjętego albumu „Khonnar”. Tunezyjka słynie z fuzji stylistyk łączących bass, techno, house, eksperymentalną elektronikę i ludową muzykę arabską. Na Secret Stage zagra hybrydę live actu i DJ seta.

Anja Schneider to pewnik mocnego techno łomotu rodem z Niemiec, z kolei brzmienia z Ugandy zaprezentuje Slikback – kenijski DJ i producent związany z kolektywem Nyege Nyege. W swoich produkcjach rozwija footwork, trap, grime i afrykańską muzykę uliczną. Z tonu spuszczą trochę HVOB oraz Ptakh_Jung. Ci pierwsi to austriacki damsko-męski duet łączący techno i rozmarzony electropop. Ich nazwa to to skrót od „Her Voice Over Boys”. Ci drudzy to również duet (ale tym razem męsko-męski) z Kijowa. Sami określają swoją twórczość jako postklasyczny i elektroniczny impresjonizm, tworząc go za pomocą klawiszy i elektronicznych gitar.

14. edycja festiwalu zostanie w niezapomnianym stylu zamknięta bezpłatną imprezą FAJRANT w urokliwych Sztauwajerach. Połączenie parkowego zakątka Doliny Trzech Stawów z nowoczesnymi formami relaksu okazało się strzałem w dziesiątkę i zdobyło lojalnych fanów – także tych odwiedzających Tauron Nową Muzykę Katowice. FAJRANT na Sztauwajerach stanie pod znakiem tanecznej psychodelii i wciągającego, hipnotycznego grania. Główną gwiazdą closingu będzie duet Red Axes z Izraela, którzy czarują mieszanką disco, house i psychedelicznego indie rocka. Obok nich zobaczymy niemiecki duet GYRL, słynący z industrialnego downtempo i techno w bujającym, niemal hiphopowym tempie. Obok nich zaprezentuje się czołówka polskiej sceny klubowej: ekscentryczny live performer Piotr Bejnar, preferujący mroczną stylistykę DJ Glasse, Raidho łączący elektronikę i elementy etniczne, Michał Margański z Potrójnego Pasma Przenoszenia w Programie Trzecim Polskiego Radia oraz wieńczący wieczór Jaromir Kaminski – niegdyś połowa duetu Ptaki, dziś właściciel Polena Records zajmującej się balearycznym housem. 

Przypominamy, że dotychczasowe ceny karnetów zachowują ważność do 8 maja. Wtedy za trzydniowy zapłacicie 389 zł (zamiast 349 zł), a za dwudniowy 329 zł (zamiast 299 zł). Bilety na pojedyncze dni aktualnie kosztują 199 zł.

Nie ma więcej wpisów