Już za kilka dni rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu OFF Camera w Krakowie i choć jest to głównie święto kina to tradycyjnie od lat towarzyszy mu OFF Scena. Przez 7 wieczorów w ZetPeTe słychać będzie szeroki przekrój gatunkowy, pojawią się rodzimi artyści jak i goście z zagranicy, i mimo braku wielkich nazwisk tegoroczny line up zapowiada się naprawdę interesująco.

OFF Scena w tym roku naznaczona jest elektroniką, tą bardziej taneczną reprezentują m.in. pewien blondyn ze Szwajcarii ukrywający się pod pseudonimem Crimer, a także warszawski duet – Żal (w obydwu przypadkach bardzo wyraźna jest ejtisowa nostalgia). JAAA! są już zasłużonymi reprezentantami rodzimej sceny elektronicznej, i mimo że nie nagrywają tak chwytliwych melodii jak wspomniany wcześniej Crimer, to ich dziwaczne, a także imponujące pejzaże muzyczne warte są usłyszenia na żywo.

Marcelina, SABINA i Kasia Lins oczarują przenikliwymi tekstami i zaraźliwymi melodiami, a jeśli już mowa o kobietach to nie można przegapić występu Wyvern Lingo. Te trzy dziewczyny z Irlandii w inspiracjach wymieniają Arethę Franklin i Led Zeppelin, ale ich własna twórczość to mieszanka klasycznego soulu i r’n’b. Ich największą zaletą są ich głosy oraz perfekcyjne harmonie wokalne.

Miłośnikom folku polecamy Ewert and the Two Dragons, a tym co wolą łagodny indie pop podszyty delikatną elektroniką zachęcamy do obejrzenia i posłuchania Barbarossy i Endy Yden. Z Londynu przyjadą do nas Night Flight, klasyczny 5-osobowy zespół lubiący gitary, zarówno te akustyczne – w wersji bardziej nostalgicznej, jak i solówki grane na tych elektrycznych.

OFF Scena rusza w sobotę 27 kwietnia i trwa do 3 maja, tradycyjnie wejście na koncerty jest darmowe, aczkolwiek trzeba pamiętać o odebraniu specjalnych wejściówek z Centrum Festiwalowego lub z ZetPeTe gdzie koncerty będą się odbywać.

Nie ma więcej wpisów