Na początku tego tygodnia Fest Festival zapowiedział odwiedziny Fetsiwalu Kolorów, który podczas sobotniego dnia festiwalowego zamierza stworzyć „największy kolorowy wyrzut w historii Parku Śląskiego”. Teraz zamknięto line-up, poszerzając go o kolejnych częściej lub rzadziej odwiedzających nasz kraj wykonawców. Są nimi: Jaden Smith, Alan Walker, Metronomy, Rejjie Snow, Lion Babe, Sevdaliza i Christian Löffler.

Dostajemy więc dawkę ogłoszeń hiphopowych. Tu klasyfikuje się oczywiście Rejjie Snow, młody raper z Dublina, który w ubiegłym roku wydał świetny album pt. „Dear Annie”, ale także Jaden, który – co by nie mówić o jego działalności twitterowej i karierze aktorskiej – radzi sobie w muzyce całkiem nieźle. Podczas jego występu na pewno sprawdzimy, jak działa materiał z wydanego w 2017 roku albumu „SYRE”. Może być naprawdę ciekawie, tym bardziej, że będzie to jego pierwszy występ w Polsce.

Zadowoleni powinni być też ci, którzy domagają się więcej indie grania. Tu rolę tę spełniać będą Brytyjczycy z Metronomy, u których nie zabraknie przede wszystkim słonecznych, wciągających refrenów. W bardziej popowych klimatach przedstawiają się też Sevdaliza, czyli mistrzyni w tworzeniu hipnotyzujących produkcji na pograniczu awangardowego popu, trip-hopu czy soulu, a także Lion Babe, która w marcu wydała swój trzeci solowy album.

Nie zabraknie też oczywiście elektroniki, co potwierdziły ostatnie doniesienia z frontu na temat trzech muzycznych scen, w tym tej zarządzanej przez klub Smolna. Do Chorzowa zajrzy niespełna 22-letni fenomen sceny, Alan Walker, który już zdołał pojawić się na scenach festiwalu Coachella czy Lollapalooza. Pojawi się też dobrze znany wszystkim Christian Löffler – specjalista w tworzeniu przestrzennych kompozycji pełnych refleksji i emocji.

O dotychczasowych ogłoszeniach imprezy, na której w dniach 23 i 24 sierpnia posłuchamy i obejrzymy chociażby set Disclosure, Lost Frequencies, występ MEUTE, Catz’n Dogz czy Tulia, donosiliśmy m.in. tutaj.

W sprzedaży dostępne są dwudniowe karnety w ramach puli “regular tix” – od 259 złotych. Bilety jednodniowe na piątek oraz sobotę to 149 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.

Nie ma więcej wpisów