Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Wysyp nowości! W tym tygodniu swoje albumy przedstawili światu: Sunn O))) („Life Metal”), Aldous Harding („Designer”), King Gizzard and the Lizard Wizard („Fishing for Fishies”), Amon Tobin („Fear in a Handful of Dust”), MARINA („Love + Fear”), Foxygen („Seeing Other People”), Teen Daze („Bioluminescence”), The Cranberries („In the End”), Local Natives („Violet Street”), Kevin Abstract („Arizona Baby”) czy wreszcie Nick Murphy („Run Fast Sleep Naked”).

Beyoncé powróciła, tak jakby. Knowles udostępniła właśnie swój album „Lemonade” słuchaczom na Spotify oraz Apple Music, tworząc masowe poruszenie. Wszystko to w dodatku do wydanego w zeszłym tygodniu albumu koncertowego „Homecoming”. Ale poza możliwością legalnego przesłuchiwania (poza serwisem Tidal i iTunes oczywiście) jej ostatniego solowego wydawnictwa, dostaliśmy też wersję demo utworu „Sorry”, które swoim klimatem bliższe jest dokonaniom Solange.

Powróciła też FKA Twigs – i tym razem na serio. Artystka zaprezentowała swój nowy singiel „Cellophane”, a do tego pokazała fascynujące, teatralne video. Singiel jest zapowiedzią tylko fragmentu tego, jak brzmieć będzie drugi album artystki. My po kilku przesłuchaniach wciąż mamy mało.

Z racji ostatniego sezonu serialu „Game of Thrones”, Florence + The Machine nagrali specjalny utwór. I tym razem nie jest to nieoficjalny soundtrack, jak w przypadku tego, o którym pisaliśmy tu. Welch i spółka nagrali „Jenny of Oldstones” do drugiego odcinka ósmej serii serialu.

Jeśli kogoś to jeszcze interesuje – The Black Keys wydają w tym roku kolejny album. Dziewiąty krążek duetu zatytułowany jest „Let’s Rock” i wszystko wskazuje na to, że jego zawartość będzie równie generyczna, co sama nazwa krążka. Nie przesądzając jednak, do posłuchania mamy singiel „Eagle Birds”, a wydawnictwo zaplanowano na 28 czerwca.

DIIV wydali świetny debiut i taki sobie sophomore, czym nieco nas rozczarowali. Liczymy jednak, że longplay numer trzy, który według zapewnień mamy otrzymać w tym roku, zdoła ponownie nam zawrócić w głowach.

Z kolei wszyscy znający BROCKHAMPTON na pewno czekali na solowe wydawnictwo frontmana grupy – Kevina Abstracta. A ten dostarczył w środę swój album „ARIZONA BABY”, który jest promowany chociażby przez utwór z najlepszym summer vibem w ostatnich miesiącach – „Peach”. Jest to też jego pierwsze solowe wydawnictwo od wydanego w 2016 roku „American Boyfriend: A Suburban Love Story”.

Z newsów festiwalowych – poznaliśmy pierwszą piątkę artystów, którzy wystąpią na tegorocznym AlterFeście, organizowanym od przeszło siedmiu lat w Mysłowicach. Są nimi duet Rebeka, wokalistki Rosalie. i Kasia Lins oraz zespoły – łódzki mona polaski i pochodzący z Częstochowy Santabarbara. W tym roku impreza odbędzie się 19 i 20 lipca. Dwudniowe karnety można nabyć za 80 złotych, natomiast pojedyncze wejściówki kosztują 50 złotych.

Tymczasem swój rozkład godzinowy zaprezentował Tauron Nowa Muzyka Katowice, więc powoli można szykować sobie swój własny time-table. Rozpiska godzinowa oraz pozostali, nieznani jeszcze artyści, zostaną podani do wiadomości niedługo.

Nie ma więcej wpisów