9 nowych projektów wzbogaca program 14.  edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice – tym samym line-up festiwalu rośnie do 61 artystów. Tym razem obrodziło w prawdziwe gwiazdy polskiej alternatywy oraz ikony światowej muzyki eksperymentalnej: Amnesia Scanner, Andrea Belfi, Smolik / Kev Fox, Fisz Emade Tworzywo, Envee, Resina, Król, Kamil Pivot oraz Askjell.

Amnesia Scanner to zdecydowanie najbardziej znany na świecie artysta z dzisiejszego ogłoszenia festiwalowego. Ville Haimala i Martti Kalliala tworzący ten duet to nadal zjawisko oraz objawienie: połączenie deconstructed club music oraz nowego spojrzenia na IDM, oparte o zniekształcony sampling mocno oddaje nastrój technologicznego ducha czasów, w których żyjemy. Najciekawszym i najbardziej nowatorskim, ciągle wyprzedzającym aktualne nurty, aspektem na ich płycie „Another life” jest obecność Oracle – sztucznej inteligencji, która towarzyszy panom również podczas występów na żywo.

Eksperymenty z perkusją dominują z kolei w twórczości Andrea Belfiego – włoskiego bębniarza, który poszukuje nowych brzmień pomiędzy akustyką a elektroniką. Solowy projekt polskiej wiolonczelistki Karoliny Rec – Resina (z języka łacińskiego „resina” oznacza „żywica”), na nowo interpretuje polską muzykę zakorzenioną w uwielbieniu dla rodzimej natury, folkloru i krajobrazu.

W Katowicach będzie można też usłyszeć melancholijnych Smolika i Keva Foxa oraz Króla, który od kilku lat podbija serca polskich słuchaczy lirycznymi tekstami i niespiesznymi melodiami. Premierowy materiał zaprezentuje Fisz Emade Tworzywo – zespół Bartka i Piotra Waglewskich, którzy w tym roku wydali album „Radar” oraz multiinstrumentalista Envee, który zimą wrócił z „Time&Light”. Nie zabraknie też nurtu hiphopowego – Kamila Pivota oraz popowego – Askjell.

Przypominamy, że dziś (8 maja 2019) jest ostatnim dniem sprzedaży karnetów 2-dniowych i 3-dniowych po niższej cenie – odpowiednio 299 i 349 zł. Później ceny podskoczą do 329 zł za 2-dniowy karnet i 349 zł za 3-dniowy karnet.

Nie ma więcej wpisów