Nie tylko otwiera się sezon nad Wisłą, ale również kluby pod dachem intensyfikują swoje działania. Każdego weekendu jest z czego wybierać, dlatego postanowiliśmy zebrać wszystko w jednym miejscu.

Warto zacząć od bliskiej nam jak zwykle Jasnej 1. Po bogatym programie majówkowym kurz nie opada. Już 10 dnia miesiąca Rookas i Dtekk zagrają przez całą noc. Podobnie zrobi Jacek Sienkiewicz tydzień później, a w jeszcze kolejny piątek Olivia i Elena Colombi (tego samego dnia również impreza Progrefonik z udziałem Born In Flamez). Natomiast najbliższa sobota to kolejna odsłona Radio Tel Aviv, tym razem gośćmi będą m. in. Kadosh, No Twins czy AGIM. 18 maja na Jasnej ponownie zagości legendarna Piekarnia, a zagrają m. in. Seb Skalski, Novika czy Eliza Krakówka. 25 maja w ramach Move Mozg zaprezentuje się Textasy, natomiast ostatniego dnia maja live zagra Imperial Black Unit oraz jego polska koleżanka z oficyny aufnahme + wiedergabe: MELANIA.

Klub 999 zaprezentuje wszystkim odwiedzającym sześć różnorodnych imprez, każdą ze świetnym programem. Start już w piątek mocnym uderzeniem: na żywo zagrają Skandynawowie z The Empire Line. Ich sety na długo zapadają w pamięć (o czym można się było przekonać chociażby w 2017 roku na festiwalu Up to Date), a album „Rave” sprzed roku spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Kolega Skandynawów, Shifted, w trzech dziewiątkach wystąpi osiem dni później. Oba te wydarzenia uświetnią również inni goście, m. in. Michał Wolski, Spectribe czy Zariush. Co poza tym? Urodziny Anji Kraft z gościnnym udziałem Dino Sabatiniego, Aksamit, Shari Vari i samej solenizantki; basowe uderzenie drum and bassu i jungle na Bass in the Place (m. in. DJ Def i Simon Sayz); noc rezydentów (Private Press, Terstin, RTMTS) oraz Angelo Mike z gośćmi (ostatniego dnia maja). Gdy dodamy do tego fenomenalne nagłośnienie wnętrza 999, wyłania nam się obraz miesiąca pełnego rozrywek na najwyższym poziomie.

Smolnej nie trzeba reklamować, bo i tak z każdego wydarzenia ludzie będą się wylewać drzwiami i oknami. Nie zaszkodzi jednak napisać, że w klubie zagrają m. in. Sasha, Kollektiv Turmstrasse, Simian Mobile Disco, Cyryl i MKO (rezydenci Jasnej 1), Artefakt, czy Ellen Allien. W dawnej Fabryce FSO zagra również Boris Brejcha, chociaż bilety na to wydarzenie są już wyprzedane. Nie da się ukryć, że osoby szukające zabawy przy dużych, znanych nazwiskach, nie mogą ominąć Smolnej.

Domek Pogłos jak zwykle zapewnia ogromną różnorodność. Koncerty, zabawy, imprezy tematyczne, nowo otwarty ogródek – jest z czego wybierać. Dzieje się nie tylko w weekendy, ale w zasadzie każdego dnia miesiąca. Koncertowo na pewno warto przyjrzeć się Dynasonic, Niemocy, kolektywowi Mazut / Mirt / Palcolor / Wilhelm BrasWilliamowi Fitzsimmonsowi, Mountain Lakes czy Automelodi. Również wydarzenia pod kuratelą kolektywów/muzycznych inicjatyw wypełniają sporą część programu: minifest Trzech Szóstek (m. in. Hanako, Zaumne czy Jakub Lemiszewski), Mestiço (Celestial Trax), Girls to the Front (UZHOK, FOFELA, Półsłodkie Ściervvo, Fermented Girls) oraz enjoy life (m. in. Julek Płoski, Szkoda i DJ YANA). Nie sposób chociaż raz nie odwiedzić Pogłosu.

Szkoda byłoby przeoczyć to, co szykuje w swoich murach SPATiF. Głównie mowa o koncertach: Bartosza Webera, Normal Echo + SKY, Tomasza Mreńcy, Kasai, Pawła Szamburskiego czy Niechęci. Wszystkie te wydarzenia to świetne propozycje na majowe wieczory. A jeśli ktoś woli spędzić czas inaczej niż podczas słuchania muzyki na żywo, również ku temu będą okazje. Potańcówka na patio, Warszawskie Sanatorium Dźwięku, autorskie spotkania, impreza z Danielem Drumzem i Mr. Krime oraz spektakle dla dzieci. W tym miejscu absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Na deser Młodsza SIostra. W przenośni, ale i dosłownie, bo jedzenie w tym lokalu serwują wyborne. A muzycznie? Koncerty NEBA oraz Józefa i Zofii z wytwórni Ciche Nagrania plus dodatkowo wydarzenie organizowane przez Mondoj, które potrwa sporą część 26 maja i na ten moment wiemy, że wystąpią na nim Seth Graham i Antonina Nowacka. Do Młodszej Siostry zawsze warto wpaść.

Co natomiast z Wisłą? Tam dzieje się i dziać się będzie coraz więcej, wszak otworzyło się mnóstwo nowych miejscówek, a część starych rusza z kolejnym sezonem. Zapewne w swoim czasie przyjrzymy im się bliżej, ale na razie pod obserwację poddajemy Wir, Palomę nad Wisłą, Watę Cukrową, Lunapark, Barkę, Plac Zabaw, Falę – Pawilon nad Wisłą czy Hocki Klocki. Każde z tych miejsc zapowiada różnorodny program rozrywek wiosenno-letnich, nie tylko muzycznych. Dzielnica Wisła budzi się ze snu.

Wszystkie miejscówki zachęcamy obserwować na Facebooku. To pozwoli lepiej zorientować się w nowych wydarzeniach i być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Nie ma więcej wpisów