Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Nie było nas dwa tygodnie, podczas których doświadczyliśmy kilku bardzo ważnych premier. Vampire Weekend wydali swój długo oczekiwany, czwarty album („Father of the Bride”), Big Thief piękną płytę („U.F.O.F.”), Paula Temple swój debiut („Edge of Everything”), a Unknown Mortal Orchestra kolejną EP-kę. („SB-06”). W tym tygodniu natomiast możemy posłuchać wydawnictw Tima Heckera („Anoyo”), Holly Herndon („PROTO”), Dark Morph („Dark Morph”) Maca DeMarco („Here Comes the Cowboy”), Jamili Woods („LEGACY! LEGACY!”), zespołu Sorry Boys („Miłość”) i Ciary („Beauty Marks”).

Japanese Breakfast wraca z nowymi utworami. Na razie dostaliśmy „Essentially”, ale spodziewać się możemy, że Michelle Zauner szybko dostarczy całość następcy albumu z 2017 roku – „Soft Sounds From Another Planet”.

Chyba trochę tęsknimy za Sigur Rós, dlatego chętnie przyjmiemy nowy projekt Jónsiego i Carla Michaela von Hauswolff – Dark Morph. Pierwszym udostępnionym kawałkiem z właśnie opublikowanego albumu był „BEKA YALO”. Oprócz tego dostaliśmy siedem dodatkowych utworów, które znajdują się na albumie „Dark Morph”, gdzie możemy wsłuchać się w odgłosy wielorybów, krewetek, nietoperzy oraz czapli.

Po latach nieobecności wraca też grupa Of Monsters and Men. Islandczycy brzmią jeszcze bardziej gitarowo niż ostatnio, co bardzo dobrze wróży na przyszłość. Czy krwiożerczy „Alligator” okaże się reprezentatywny dla trzeciego albumu zespołu?

Klip do „Die” Stelli Donelly, autorki jednego z najpiękniejszych albumów roku, po prostu trzeba zobaczyć. Poczwórna humorystyczna kreacja aktorska młodej artystki świetnie wpasowuje się w słodko-gorzki charakter utworu.

Agresywną odsłonę pokazuje też BANKS. Chociaż artystka raczej nie tworzy łagodnych utworów, „Gimme” i tak wyróżnia się na tle jej poprzednich kompozycji, szczególnie bogatym w inspiracje (trap, wonky) podkładem. Czekamy na trzeci album.

Grupa Tool powoli zbiera się do wydania długo oczekiwanego albumu. Nowe studyjne nagrania, pierwsze od 13 lat, zapowiedziane zostały na przełom wiosny i lata. Tymczasem okazuje się, że album ukaże się 30 sierpnia. Jako pierwsi informację dostali uczestnicy koncertu zespołu w Alabamie.

Nowy utwór od The National to zawsze dobra wiadomość. Dodatkowo dostaliśmy też teledysk – sprawdźcie „Hairpin Turns”.

Tyler, The Creator ponownie coś stworzył. Po albumie sprzed prawie dwóch lat, „Flower Boy”, dostaliśmy właśnie info o nowym projekcie – „IGOR” będzie dostępny do odsłuchu już w przyszłym tygodniu. Premiera 17 maja.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Wielki powrót Woodstocku, który obchodzić miał swoje pierwsze urodziny, według pewnych napływających informacji, może nie dość do skutku. Tymczasem Festival Mode, nowe dodatek Tindera, może niedługo pomóc festiwalowej publiczności na szybszy se… szybsze odnalezienie się w tłumie i wspólną koncertową zabawę. Redakcja czeka z niecierpliwością na oficjalną premierę w Polsce.

Szykuje się jedno z największych komercyjnych wydarzeń muzycznych w Polsce w ostatnich latach. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway wystąpią wspólnie na Stadionie Narodowym 28 maja. Przedsprzedaż biletów startuje 15 maja, a sprzedaż regularna dwa dni później. Sold out? Raczej nie warto pytać „czy”, a „jak szybko?”. My obstawiamy, że w mniej niż godzinę.

Na koniec informacja zdecydowanie budująca i zarazem instagramowa polecajka. Wojtek Sawicki, ostatnimi miesiącami znany między innymi z tworzenia jednej z najlepszych przestrzeni w muzycznym internecie, czyli Listy Carpigiani, stworzył profil na Instagramie, którego głównym celem jest walka z ableizmem i dzielenie się swoim życiem. Life On Wheelz ma inspirować, warto więc zaobserwować i dać się tej inspiracji ponieść.

Nie ma więcej wpisów