Dzieliliśmy się ostatnio z wami ogłoszeniami dotyczącymi tanecznych scen Fest Festivalu, a teraz możemy dołożyć jeszcze parę nazwisk do programu nocnej części wydarzenia i przestrzeni Kręgu Tanecznego, Raban Stage i Astral Stage.

Krąg Taneczny ugości Janusa Rasmussena z projektu Kiasmos, który zdobył serca międzynarodowej publiki wizją wrażliwej i emocjonalnej elektroniki, wyczuwalną chociażby w takich hitach, jak „Looped” czy „Jarred”. Artysta przybędzie do nas z DJ setem. To jednak nie jedyna znana postać. Do Chorzowa zawita Marco Bailey, którego sceniczna działalność na polu techno i trance trwa od 1995 roku. Oprócz tych dwóch panów, scenę przejmie też Oxia, Virginia – utalentowana producentka, DJ-ka i wokalistka, będąca od 2012 roku rezydentką kultowego Panorama Baru w Berghain – oraz VAAL, czyli relatywnie nowa twarz w elektronice, której producencki talent dostrzeli twórcy tak wpływowych wytwórni, jak Life And Death czy Afterlife.

Na Raban Stage, której partnerem jest jedna z czołowych organizacji promotorskich w kraju, czyli 175 BPM, również nie zabraknie ciekawych brzmień, choć tym razem w klimatach drum & bass. W Parku Śląskim wystąpi Roni Size – legenda tego gatunku, znana dzięki świetnemu albumowi pt. „New Forms” z 1997 roku, który otrzymał prestiżową nagrodę Mercury Music Prize. Do niego dołączy także bardzo ceniony duet Calyx & TeeBee, od lat gwarantujący jakość zarówno w studyjnych produkcjach, jak i występach na żywo. Ich wydawnictwa, a także produkcje kolejnego z ogłoszonych artystów, czyli Culture Shock ukazują się w katalogu RAM Records, czyli labelu, za którym stoi Andy C. Z cenionymi wytwórniami współpracowali również inni obecni w programie wydarzenia producenci – Alix Perez (Metalheadz, Shogun Audio i własne 1985 Music) oraz Skeptical (m.in. Exit Records), którzy zagrają specjalny set w formule b2b, a także duet Technimatic, związany z Shogun Audio.

Astral Stage, trzecia z elektronicznych scen, będzie poświęcona muzyce psytrance. Jednym z ogłoszonych artystów jest Yaegon Lamagaia, który na Fest Festival wystąpi z dwoma swoimi projektami – Merkaba i Kalya Scintilla. W obu występach towarzyszyć mu będzie piękna, sceniczna performerka Eve Olution. Na tej samej scenie wystąpi Regan – znany DJ i producent, ale także człowiek stojący za festiwalem Origin i działającą już od kilkunastu lat wytwórnią Nano Records. Z kolei Tsuyoshi Suzuki, to 51-letni artysta, którego pierwsze oficjalne wydawnictwa sięgają 1995 roku, kiedy układał kompilacje publikowane w wytwórni Chaos Limited.

Dotychczas ogłoszeni artyści na wszystkich trzech scenach:

SmolnaKrąg Taneczny
Catz ‚n Dogz, Kiasmos DJ set, Kollektiv Turmstrasse, Marco Bailey, Oxia, Patrice Bäumel, Reinier Zonneveld, VAAL, Virginia, Vitalic Official pres. Dima.

Raban Stage by 175 BPM
Alix Perez b2b Skeptical + MC Mantmast, Calyx & TeeBee & MC Mantmast Camo & Krooked Culture Shock, Gydra & Telekinesis & Nuklear MC, Netsky, Rene LaVice, Roni Size + Dynamite MC, Technimatic.

Astral Stage by Goadupa
Logic Bomb live, Kalya Scintilla + Eve Olution, Merkaba + Eve Olution, Regan, Sandman live, Ticon live, Tsuyoshi Suzuki.

 

Dwudniowe karnety dostępne są w drugiej puli regular tix od 259 złotych, zaś bilety jednodniowe od 149 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin. Więcej informacji na fanpage’u i stronie festiwalu.

Nie ma więcej wpisów