Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Słodki maj w dalszym ciągu przynosi długo oczekiwane propozycje muzyczne. Możemy wysłuchać nowego krążka The National („I Am Easy to Find”) oraz Carly Rae Jepsen („Dedicated”). Poza tym dostaliśmy nowości od Tyler, the Creator („IGOR”) i Com Truise („Persuasion System”), EP-kę zespołu Interpol („A Fine Mess”) i BOKKA („Satellites of Planet B”).

BOKKA niespodziewanie wydała swoją nową EP-kę. „Satellites of Planet B” pojawiła się 13 maja i zawiera pięć remixów znanych już z zeszłorocznego albumu kompozycji – „Secret Void”, „Take My Hand”, „Day 1”, „Forgive Me” oraz „Paper Fuse”.

Dalej radujemy się i odkrywamy co rusz bardzo dobry album Vampire Weekend (ale czy mogło być inaczej?), a tu taka niespodzianka. Japońska wersja płyty „Father of The Bride”, która zadebiutowała w tym tygodniu, zawiera trzy dodatkowe utwory – „Houston Dubai”, cover kompozycji Mickey’ego Newbury „I Don’t Think Much About Her No More” oraz „Lord Ullin’s Daughter”. Ta ostatnia pozycja jest na tyle ciekawa, że występuje w niej Jude Law. Słynny Young Pope prezentuje tytułowy wiersz do innej wersji „Big Blue”. Jest to rzecz.

Zawsze z niecierpliwością czekamy na nowe teledyski Björk i tym razem również nie czujemy się zawiedzeni. Od ostatniego weekendu możemy zagłębić się w nowy świat, a to za sprawą video „Tabula Rasa”, do którego wizualizacje zaprojektował Tobias Gremmler. Jest to również pierwszy utwór artystki od czas wydanego w 2017 roku albumu „Utopia”.

A jeśli już jesteśmy przy dziwnościach i animacjach, to Flying Lotus przygotował nam coś nowego. W ramach zapowiedzi nowego albumu, FlyLo udostępnił „More” z udziałem Andersona .Paaka, a teledysk do niego stworzył dyrektor “Cowboya Bebopa” – Shinichiro Watanabe. Sam album, „Flamagra”, będzie dostępny do odsłuchu już w przyszły piątek, 24 maja.

Nie jesteśmy pod wielkim wrażeniem nowych propozycji od The Black Keys i szczerze powiedziawszy, nie bardzo na nie czekaliśmy, ale akurat teledysk do utworu „Go” polecamy sprawdzić.

The National wydali w piątek swój album, a wcześniej ruszyli z jego promowaniem po różnych telewizyjnych studiach. Trafili więc m.in. do prowadzonego przez Stephena Colberta „The Late Show”, gdzie zaprezentowali „You Had Your Soul with You”.

Chance The Rapper co chwila pojawia się na featuringu w nowych kawałkach bardziej lub mniej znanych raperów. Nie mówimy, że to źle, ale nie chcielibyśmy stwierdzić, że Bennett rozmienia się na drobne. Tym bardziej, że takie gościnne udziały działają raz lepiej, a raz gorzej. Od jakiegoś czasu jednak dostajemy drobne zapowiedzi nowego mixtape’u/albumu muzyka, pierwszego od czasu „Coloring Book” z 2016 roku. I tak oto mamy nowy singiel, gdzie Chance połączył siły z z raperem TisaKorean i Murda Beatz, a z tego wszystkiego wynikło nagranie „Groceries”.

Tymczasem Passion Pit połączył siły ze szwedzkim duetem Galantis i wypuścił pierwszy od 2017 utwór, nazwany „I FOUND U”. Obecnie Michael Angelakos podróżuje po Stanach w ramach celebracji 10-lecia  debiutanckiego albumu „Manners”.

Jeśli ktoś jeszcze nie zapoznał się z VTSS, czyli Martyną Mają, będzie miał dobrą okazję do wkręcenia się w jej twórczość. Producentka zapowiedziała wydanie swojej trzeciej już EP-ki, „Identity Process”. Wydawnictwo ukaże się już 4 czerwca, ale do tego czasu macie jeszcze chwilę na przesłuchanie jej pozostałych pozycji – „Self Will” i „Self Control”. Oba te materiały ukazały się w ciągu ostatniego półrocza.

Nie ma więcej wpisów