Syny, Madison McFerrin, KÁRYYN, Rat Kru, Bert, Igor, Mr. Lex oraz Ros – tak przedstawia się ósemka zamykająca line-up 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. W związku z tym łącznie w katowickiej Strefie Kultury oraz na Sztauwajerach pojawi się 69 artystów, którzy podczas koncertu otwarcia, dwóch dni festiwalowych i niedzielnego aftera pomoże zanurzyć się w dźwiękach elektroniki i dźwięków pochodnych.

Ponadto TNMK jak zwykle będzie pełne okołomuzycznych (i nie tylko) niespodzianek – Muzeum Śląskie ponownie staje się jednym z partnerów festiwalu i zaoferuje wyjątkowe atrakcje dla festiwalowiczów. Między 20 a 22 czerwca każda osoba, która posiada opaskę lub bilet na Tauron Nowa Muzyka, będzie miała możliwość zwiedzenia Muzeum za symboliczną złotówkę. Promocja dotyczy wszystkich wystaw stałych i czasowych. Jednym z najciekawszych obecnie punktów programu Muzeum jest wystawa „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003”, która przedstawia początki hiphopu w Polsce. W odniesieniu do niej w trakcie festiwalu w Muzeum odbędzie się kilka wydarzeń związanych z kulturą hiphopu. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 Michał Kotłowski (Good Time Design) oraz Sebastian Kisiel przygotują specjalny performans w przestrzeni wystawy, który odwoła się do początków graffiti na Śląsku. Wraz z wystawą odbędzie się wyjątkowy koncert. Dzień wcześniej na deskach Sceny w budynku Stolarni byłej KWK „Katowice” wystąpi ogłoszona właśnie formacja Syny. Na to wydarzenie liczba miejsc jest ograniczona, więc warto będzie zjawić się wcześniej. Raperską część festiwalu wypełni też występ poznańskiej grupy Rat Kru, którzy łączą szeroko pojętą elektronikę z rapem.

Oprócz raperów do lineupu dołączają dwie bardzo intrygujące artystki. Przede wszystkim należy przyjrzeć się K Á R Y Y N, która wydała całkiem niedawno swój debiutancki album. W jej twórczości ścierają się obrazy z Ameryki i Syrii, a wszystko to dodatkowo charakteryzują niesamowite wokalizy. Nie mniej ciekawym może okazać się wystąpienie Madison McFerrin, która podobnie jak jej brat (Taylor McFerrin) komponuje swoje utwory zahaczając inspiracjami o muzykę jazzową i R&B. O ile jednak Taylor lubuje się w elektronice, tak Madison pozostaje przy starym dobrym śpiewie a capella.

W trakcie festiwalu podwoje otwierają także Sztauwajery w dolinie Trzech Stawów. To zdecydowanie najbardziej urokliwa letnia miejscówka w Katowicach. W trakcie 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice będą pełnić funkcję oficjalnego klubu festiwalowego. Zagra tam plejada polskich didżejów – Bert, Igor, Mr. Lex i Ros.

A najlepsze jest to, że do rozpoczęcia 14. edycji festiwalu został już niecały miesiąc! Zacznijcie układać swoje prywatne timetable, bo wszystko wydarzy się między 20 a 22 czerwca w Katowicach. Jeśli jeszcze nie macie swoich wejściówek, to zachęcamy do szybkiego działania. W sprzedaży dostępne są jeszcze bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe i trzydniowe.

Nie ma więcej wpisów