Do programu Halfway Festival dołączyło pięcioro artystów, co oznacza, że znamy już prawie cały skład tegorocznej edycji.

Dosyć długo trwało milczenie ze strony organizatorów białostockiej imprezy. Okazuje się jednak, że miało ono uzasadnienie, wrócili oni bowiem ze świetnym zestawem wykonawców, który niejednego przekona do odwiedzenia pod koniec czerwca Białegostoku.

Oxford Drama według nas wydali jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku. „Songs” czaruje swoją prostotą i ujmuje podejściem do kompozycji piosenek. Dlatego cieszymy się, że duet, w poszerzonym koncertowym składzie pojawi się w Białymstoku. Nie ma wątpliwości co do tego, że będzie to udany koncert. Warto też pamiętać, że dzień później wystąpi inny duet, który do perfekcji opanował pisanie i granie piosenek, czyli Tęskno.

Swoją niesamowitą historię w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej będzie miała okazję wyśpiewać KÁRYYN. Artystka o syryjsko-ormiańsko-amerykańskich korzeniach przez długi czas mieszkała w Aleppo, a za nią rozciąga się wstrząsająca opowieść rodzinna. Zza kurtyny z eksperymentalnej elektroniki, glitch popu i post-industrialu będą ją mogli usłyszeć wszyscy słuchacze.

Nie mogłoby się obyć bez akcentu ze wschodu. Białoruś reprezentować będzie Palina. Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki ma na swoim koncie dwie płyty pełne kojących, zwiewnie zaaranżowanych piosenek, w których lekka elektronika miesza się z delikatnym głosem artystki. Miała ona okazję nagrać utwór „Woda” wspólnie z Intelligency, duetem, który zaszczycił swoją obecnością Halfway Festival trzy lata temu. Zobaczymy, czy swoim występem przywoła wspomnienia tamtego tanecznego koncertu.

Alice Phoebe Lou dosłownie przed chwilą wystąpiła w Poznaniu na Spring Breaku. Teraz pochodząca z RPA artystka odwiedzi Białystok. Jej nazwisko nie jest może aż tak znane, ale YouTube’owe i streamingowe osiągnięcia pokazują, że sukces komercyjny jest tuż przed nią. W tym roku ukazała się druga płyta Alice, „Paper Castles”. Donośny wokal artystki gra na niej ponownie pierwsze skrzypce, a art popowe aranżacje dodają materiałowi smaku. To świetna wiadomość, że Alice będzie można zobaczyć na żywo właśnie w takim momencie jej kariery.

Kiedy wydawało się, że tegoroczna edycja nie zaskoczy już niczym, organizatorzy zapowiedzieli, że na zwieńczenie pierwszego dnia festiwalu zagrają These New Puritans. Bliźniacy Barnett debiutowali ponad dekadę temu. Zaczynali w zasadzie jak każdy w tamtych latach – od dance-punku, indie rocka i post-punku. Jednak już na samym początku działalności zdradzali zapędy do eksperymentowania, które niebawem przekuli w mroczny album „Hidden”, czerpiący nie tylko z gitar, ale również post-minimalizmu i industrialu. Zespół zaczął romansować z bogatymi, barokowymi aranżacjami i zamiłowanie to ciągnie się aż do teraz. Najlepszym tego dowodem jest tegoroczny album „Inside the Rose”, pełen odniesień do minionych epok i wyrazistych elektronicznych pomysłów. Niektórzy utrzymują, że to najlepsza płyta w dorobku Brytyjczyków, a dodatkowo jedna z najlepszych w tym roku w ogóle. Szansa, aby przekonać się o prawdziwości tych sądów, nastąpi już za miesiąc.

Halfway Festival odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Na festiwalu pojawią się również Foxing, My Brightest DiamondJulia Holter, Tęskno, Strand of Oaks, Gyða oraz dwoje innych, nieogłoszonych jeszcze wykonawców. Karnety, w cenie 150 PLN (ulgowe) / 170 PLN (normalne), można kupić tutaj. Pozwólmy oddać się „muzyce głębi”, do czego dodatkowo zachęca nas najnowszy klip promujący wydarzenie:

Nie ma więcej wpisów