Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Trwa Primavera Festival, mamy więc początek festiwalowego lata. Jeśli zaś chodzi o rynek wydawniczy, w tym tygodniu do listy rzeczy do odsłuchania dodajemy album Skepty („INGNORANCE is BLISS”), Denzela Curry („ZUU”), Sinkane („Dépaysé”), EP-ki Batu („False Reeds”) oraz Miley Cyrus („SHE IS COMING”).
Tymczasem w ostatnim tygodniu wrocławska grupa EABS wydała swój nowy album, zatytułowany „Slavic Spirits”, a sam krążek na sklepowe półki zagranicą oraz w serwisach streamingowych pojawi się 7 czerwca. Jeśli ktoś jeszcze nie zdołał zapoznać się z dotychczasową twórczością septetu, polecamy jeden ze świeższych utworów – „Leszy”.
Polecamy też sprawdzić teledysk Rabbit On The Moon do „A.N.D.”. Przy okazji zaznaczamy, że w tym tygodniu śląski muzyk i połowa duetu The Party Is Over wypuścił do sieci swoją EP-kę „RANDOM”. Jeśli więc do tej pory mieliście bardzo przyjazne skojarzenia z katowicką grupą, nie powinniście się zawieść tym solowym wydawnictwem.
A skoro już przy klipach jesteśmy, sprawdźcie nowość od Rosalía i jej nowy singiel „Aute Cuture”, do którego powstał dość ciekawy obraz. Enjoy!
Album Hot Chip to coś, na co czekamy w tym roku z wielką niecierpliwością. Panowie przyzwyczaili nas do lekkich zmian w swojej twórczości i jesteśmy ciekawi, jakie brzmienie przybrało „A Bath Full of Ecstasy”. Na razie możemy przesłuchać drugi – po utworze „Hungry Child” – singiel.

Burial powraca. Dostaliśmy nowy kawałek, który zostanie opublikowany na EP-ce „State Forest”. Ten pojawi się już 14 czerwca. Póki co mamy „Claustro”.

Dostaliśmy też dwanowe kawałki od Sufjana Stevensa, co zawsze cieszy. Tym razem jego kompozycje dotyczą obchodów czerwcowego Pride Month. Częściowy dochód ze sprzedaży limitowanej edycji vinyla z „Love Yourself” oraz „With My Whole Heart” wesprze fundacje działające na rzecz amerykańskich społeczności LGBTQ i bezdomnych najmłodszych (Ali Forney Center, Ruth Ellis Center). Dodatkowo można również nabyć specjalny t-shirt do nabycia tylko na stronie muzyka.

Sleater-Kinney podzieliły się nowym utworem, a jest nim „Hurry on Home”, co w sumie ładnie się łączy z poprzednim opublikowanym kawałkiem z kompilacji „7-inches for Planned Parenthood” – „Here We Come”. Singiel zapowiada najpewniej nowe studyjne wydawnictwo, choć na obecną chwilę nie ma żadnych informcji o planowanej dacie wydania następcy albumu z 2015 roku. Wiemy tylko, że materiał ma być produkowany przez samą St. Vincent i powinien ukazać się jeszcze w tym roku.

Oh, Metronomy, co my z wami mamy zrobić? Niby parę fajnych hitów w ciągu tych wszystkich lat, a jednak całościowo nigdy nie możemy was wrzucić do worka najlepsze albumy roku. Może tym razem będzie inaczej. Brytyjczycy opublikowali właśnie swój pierwszy od trzech lat utwór nazwany „Lately”, zwiastun zapowiedzianego na jesień wydawnictwa.

Cieszylibyśmy się z tego utworu, gdyby nie fakt, że wiąże się ze śmiercią głównej wokalistki. Mazy Mina Topley-Bird, córka Tricky’ego oraz Martiny Topley-Bird, zmarła na początku maja. Bez większych szczegółów, muzycy zaprezentowali jej utworem „When You Go” oraz podzielili się kilkoma słowami.

Nie ma więcej wpisów