Miesiąc przełomu wiosny i lata przyniesie na Jasnej 1 dużo muzycznych niespodzianek i szans na społeczną integrację.

Wszystko zaczyna się w piątek od jednego z najlepszych bookingów miesiąca w Warszawie. Jasną odwiedzi Varg, reprezentant Northern Electronics, pochodzący ze Szwecji twórca ambient techno i post-industrialu, który jednocześnie jest członkiem m. in. The Empire Line i Född Död. Producent zagra na żywo, a towarzyszyć mu będą Yaron, Chino i MKO. Dzień później after party po Paradzie Równości, które uświetnią m. in. Anatol, Bella Ćwir, Mary Komasa, Muzyka Nieheteronormatywna czy Cyryl. Tego dnia będzie się działo, a doświadczenie lat poprzednich pokazuje, że wtedy właśnie na Jasnej 1 padają frekwencyjne rekordy.

Kolejny weekend rozpocznie się od potężnego gabberowego uderzenia. Wyczekiwana przez wszystkich impreza Gabba Tallion ugości m. in. Ophidiana, Tymona, Switch Technique czy Thrill Dealera. Wystąpi również ekipa organizatorów, a przedsprzedaż biletów na ten legendarny rave już ruszyła pod tym linkiem. Dla odmiany dzień później będzie szansa całkowicie się odprężyć, a to dzięki organizatorom festiwalu Up to Date, którzy zapraszają na Dwunasty Warszawski Salon Ambientu. Wystąpią Rites of Fall i Hainbach, o których więcej przeczytacie tutaj. Noc przyniesie natomiast odwiedziny Erica Duncana, housowej gwiazdy, która w swojej karierze remiksowała chociażby LCD Soundsystem czy Robbiego Williamsa.

Długi weekend daje szanse na dodatkowy dzień zabawy, dlatego też w środę, 19 czerwca, szykuje się długa noc z polskimi producentami. Live zagra Michał Wolski, a swoje DJ sety zaprezentują Dtekk i Aksamit. Dwa dni później wyjątkowa rezydencja, która może zadowolić również fanów gatunków innych niż elektronika – showcase wytwórni Young Turks, skupiającej takich artystów jak FKA twigs, The xx czy Sampha. Do Warszawy przyjadą John Glacier i George, osoby współodpowiedzialne za sukces Young Turks, Gospodarzem wieczoru został natomiast jeden z najzdolniejszych polskich producentów: Lutto Lento. Podobno na horyzoncie jawi się jego materiał wydany właśnie nakładem YT, na co bardzo czekamy. W sobotę parkiet przejmie kolektyw Syntetyk, który będzie świętował premierę swojego pierwszego materiału. Z tej okazji na żywo zagra dyktando, a poza nim Morah, dzuma, huragan i axis v.

Ostatni weekend czerwca to czas na lokalne brzmienie. Zadba o nie Eltron, który powołuje do życia wytwórnię Dom Trojga, której działalność będzie się skupiała na „prezentowaniu talentów wschodzących, dochodzących i zachodzących oraz lansowaniu piwnicznych przebojów krajowej muzyki taneczno-elektronicznej.” Dlatego też 28 czerwca, na imprezie inaugurującej Dom Trojga, zagrają Jaxe, Poly Chain, SLG i sam Eltron. Dzień później pora na panie, czyli kolejna odsłona cyklu Aphrodite. Wystąpią Vi, Shari Vari i Masha Romanova.

Więcej informacji o wydarzeniach można odnaleźć tutaj. Klikajcie „wezmę udział”, zakładajcie wygodne buty i widzimy się na Jasnej 1!

Nie ma więcej wpisów