Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

W tym tygodniu mogliście się zapoznać z albumami I Hate Models („L’Âge des Métamorphoses”), Two Door Cinema Club („False Alarm”), Hot Chip („A Bath Full of Ecstasy”), Black Midi („schlagenheim”), The Raconteurs („Help Us Stranger”), Hengelo („Try”) i Mannequin Pussy („Patience”), EP-ką Beak> („Life Goes On”) czy koncertówką Car Seat Headrest („Commit Yourself Completely”).

Tymczasem Robyn opublikowała właśnie całkiem NSFW teledysk do utworu „Ever Again”, który wyreżyserowany został przez Colina Solal Cardo. Jeśli brakowało wam w życiu Robyn tańczącej oraz niemalże mającej stosunek ze statywem mikrofonowym, to jest to rzecz dla was. Poza tym jest to doskonała okazja żeby przypomnieć sobie cały materiał z albumu „Honey” i przy okazji przygotować się na występ artystki na zbliżającym się wielkimi krokami Open’erze.

Devendra Banhart jest aniołem na Ziemi, dlatego już niedługo podzieli się z nami nowym albumem. Jego „Ma” pojawi się do odsłuchu i zakupu 13 września, a pierwszym singlem z wydawnictwa został utwór „Kantori Ongaku”.

Tego samego dnia dostaniemy album „Metronomy Forever” zespołu Metronomy. Ostatnio prezentowaliśmy utwór „Lately”, tym razem mamy o wiele smaczniejszy tytuł – „Salted Caramel Ice Cream”.

Również na wrzesień zapowiedzieli się Frankie Cosmos. „Close It Quietly”, czwarte studyjne wydawnictwo Grety Kline, zawierać będzie 21 tracków i pojawi się 6 września. Na razie możemy posłuchać utworu „Windows”.

A w ten piątek doczekaliśmy się bardzo fajnej premiery prosto ze Śląska. Hengelo, czyli około-rockowy kwintet dał się poznać światu jakiś czas temu (żeby wspomnieć choćby wspólny utwór z Miuoshem, zbiórkę funduszy wspieraną przez całkiem niezłą grupę muzyków czy ostatnią trasę z Happysad), jednak dopiero teraz dostajemy ich pełnoprawny debiut. „Try” to wypadkowa wielu różnorodnych doświadczeń tych muzyków, a ich stylistyka charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. Na zachętę proponujemy sprawdzić utwór „Chłód”, do którego teledysk nakręcił Michał Jagiełło. Sam obraz otrzymał też całkiem niedawno nominację w kategorii reżyseria w 27. Edycji Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film i znalazł się obok klipów do singli Taconafide, Męskie Granie Orkiestra, Dawida Podsiadło czy Igo (projekt Albo inaczej 2). My polecamy przesłuchać album i wybrać się na jeden z występów panów, bo co tu dużo nie mówić, jest ogień.

Wydawnictwo, ale o zupełnie innym wymiarze wydają też panowie ze Spoon. Tym razem jednak to nie kolejny album studyjny, a ich greatest hits zebrane jako trzynaście numerów, wśród których znajdziemy jedną nowość – „No Bullets Spent”. My niezbyt popieramy słuchanie „Everything Hits at Once”, bo Spoon należy chłonąć płyta po płycie. Ale jeśli chcecie sprawdzić, jak na przestrzeni lat brzmieli amerykanie, zapiszcie sobie w kalendarzu datę 26 lipca.

Natomiast już w przyszłym tygodniu cieszyć się będziemy mogli nowym, dystopijnym solowym albumem Thoma Yorke – „ANIMA”. Wydawnictwo będzie się składać z 9 nowych utworów i dostępne będzie do nabycia już 27 czerwca.

Lubimy utalentowane artystki z polsko brzmiącymi nazwiskami. Dlatego cieszymy się na wieść o kolejnych nagraniach Caroline Polachek, która do tej pory była szerzej znana z zespołu Chairlift. W 2017 roku dostaliśmy od niej album „Drawing the Target Around the Arrow” wydany pod pseudonimem CEP, a tym razem mamy do czynienia z pierwszym utworem, który zwiastuje nowy solowy projekt. Posłuchajcie „Door”.

Dziesięć lat – tyle mija właśnie od pierwszych działań Sama Sheperda jako Floating Points. I choć bardzo lubimy ten jazzowy sznyt, który słyszalny był w nagraniach muzyka, szczególnie na albumie „Eleania”, to nie pogardzimy jego bardziej parkietowym wyczuciem rytmu. Właśnie dlatego cieszymy się z kolejnej okazji do samotnego tańczenia wśród czterech ścian przy kolejnym utworze muzyka – „LesAlpx”. Kto znalazł się na jakimkolwiek jego DJ-secie, wie, jakiego dobra się spodziewać. I tutaj zostało ono dostarczone. Polecamy sprawdzić.

Poza Halfway Festival w Białymstoku, ostatniego tygodnia czerwca Lublin przygotowuje się na Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Impreza, której celem jest pokazywanie oryginalnych i autentycznych twórców, przedstawi w ciągu czterech dni ponad 20 ciekawych artystów z różnych kręgów i miejsc (m.in. The Elephants, We Will Fail, Alexander Hacke & Danielle de Picciotto, Vinylowi Gracze czy Ministry), a na wszystkich zainteresowanych czekać będą jeszcze wystawy, warsztaty, pokazy filmowe i fora dyskusyjne. Cały program dostępny TUTAJ.

Czy ktoś wybiera się na 25. edycję Pol’and’Rock (fka Przystanek Woodstock)? Jeśli nie, być może zachęcającymi mogą okazać się kolejne ogłoszenia – na festiwalu pojawią się bowiem Lordi i Agata Karczewska. Jeśli tak się nie stało, wasze serce nie zabiło mocniej i nie pomyśleliście o wzięciu urlopu na ten czas, to chyba nie jest to miejsce dla was.

Z wieści o wiele lepszych – Charli XCX będzie na wyciągnięcie ręki! Nie chodzi jednak o zapowiedziany ostatnio album, a o koncert, który 12 listopada odbędzie się w warszawskim klubie Stodoła. Sprzedaż biletów ruszyła w piątek o 10.00 na stronie Live Nation.|

To teraz niestety smutna informacja. Nieszczęśliwy wypadek spowodował śmierć połowy francuskiego duo Cassius oraz Motorbass. Philippe Zdar spadł w czwartek z jednego z budynków w Paryżu. Poza swoją pracą we wspomnianych zespołach, Zdar wyprodukował również wiele dobrze znanych wydawnictw artystów takich jak Phoenix, Cat Power, Franz Ferdinand, The Rapture czy Hot Chip (najnowszy krążek).

Nie ma więcej wpisów