Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Ostatni tydzień czerwca przyniósł nam wydawnictwa Thoma Yorke („ANIMA”), Wildhoney („Naive Castle”), Freddie Gibbs / Madlib („Bandana”) i The Black Keys („Let’s Rock”).

Jamila Woods wydała w tym roku całkiem niezły, choć nie tak dobry jak jej debiut, sophomore, a teraz zaprasza do dalszej zabawy – tym razem wizualnej. Wraz z ruszeniem gry Wizard Unites ze świata Harry’ego Pottera, Woods postanowiła jeszcze bardziej przywołać nostalgię poprzez swój teledysk do utworu „BALDWIN”, gdzie wszystko wygląda like Hogwarts – but Black.

Już myśleliśmy, że nigdy się nie doczekamy – Friendly Fires wracają z nowym albumem. Po ośmiu latach oczekiwania na następcę świetnej „Pali”, już 16 sierpnia dostaniemy album „Inflorescent”. Do tej pory poznaliśmy już zapowiedzi płyty w postaci „Love Like Waves” i „Heaven Let Me In”, a teraz, spośród jedenastu numerów, otrzymujemy do wysłuchania „Silhouettes”.

Mocno zachwycaliśmy się debiutanckim albumem Snail Mail i mamy nadzieję, że was też to dotknęło. Mało kto jednak zwracał uwagę na to, co było przed „Lush”, czyli EP-ce z 2016 roku – „Habit”. Teraz można nadrobić zaległości, bo dzięki wytwórni Matador będziemy mogli poznać te nagrania na nowo, nie wspominając już o wysłuchaniu coveru kawałka Courtney Love – „The 2nd Most Beautiful Girl in the World”. EP-ka już wylądowała na serwisach streamingowych, a kopie fizyczne pojawią się do zakupienia od 30 sierpnia.

Jesli chcielibyście wiedzieć więcej na temat ostatniego albumu Feist, to artystka ma dla was prawdziwą niespodziankę pod postacią nowego podcastu, który ruszy już 9 lipca. Do przesłuchania „Pleasure Studies” zachęca się tych, którzy chcą poznać wszystkie historie ludzi, którzy w jakiś sposób połączeni są z motywami zawartymi na „Pleasure”. To jednak nie jedyna osoba ze świata muzyki, która lubi sobie gawędzić przed mikrofonem. Jeśli jeszcze nie znaliście, to musicie sprawdzić „Table Manners” Jessie Ware i jej mamy opowiadających o wszystkich, choć w głównej mierze o kuchni i miłości do jedzenia, czy Ricka Rubina oraz Malcolma Gladwella rozprawiających o swoich dokonaniach w podcaście „Broken Record”.

Legendarna Warp Records obchodzi swoje 30-lecie i w związku z tym przygotowała wiele niespodzianek. Jedną z nich, poza trzydniowym, weekendowym przejęciem rozgłośni NTS Radio, jest także podzielenie się nieznanymi nagraniami, archiwami i mixami swoich podopiecznych w formie fizycznej i streamingowej, a wśród tego całego dobra mamy m.in. dwie godziny nagrań Autechre „Warp Tapes 89-93” do darmowego pobrania, DJ mixy GAIKA, Flying Lotusa, Kelly Moran czy Clarka.

A skoro już przy tym jesteśmy, to Kelela podzieliła się właśnie godzinnym mixem nazwanym „AQUAPHORIA”, na którym nagrała wokalne wstawki do utworów m.in. takich artystów jak Aphex Twin, Visible Cloaks czy Oneohtrix Point Never. Oryginalnie całość została zaprezentowana podczas audycji w NTS Radio. Polecamy sprawdzić!

Nie ma więcej wpisów