Fest Festival zamknął line up pierwszej edycji, która odbędzie się między 23-24 sierpnia w Parku Śląskim. Obecnie wśród gwiazd, które pojawią się na festiwalu znajdziemy headlinerów jak Wu-Tang Clan, Roisin Murphy czy Disclosure, ale także stosunkowo młodych artystów z dużym dorobkiem jak Jaden Smith, Alan Walker czy Lost Frequencies. Teraz do tego grona dołączają: Daria Zawiałow, Organek, Young Igi, Kamp!, Kroki, Mery Spolsky i Bemy, wyraźnie zaznaczając obecność polskich artystów na wydarzeniu.

Fest Festival już od pierwszych ogłoszeń zaskakuje swoich odbiorców. Do tej pory organizatorzy ogłosili osiem scen – Fest Main Stage, Coke Tent Stage, Silesia Stage, New Stage, Club Stage oraz Kręgi Taneczne – Smolna, Raban Stage i Astral Stage. Kiedy już wszyscy zakładali, że line-up został zamknięty, pojawia się kolejne ogłoszenie z polską sceną muzyczną. Do programu dołączyły największe polskie gwiazdy wraz ze wschodzącymi artystami.

Jedną z polskich gwiazd tegorocznej edycji Fest Festival w Chorzowie będzie Ørganek – zespół założony przez Tomasza Organka, który ma na koncie dwie pokryte platyną płyty pt. „Głupi” oraz „Czarna Madonna”. Krążki promowały cieszące się wielką popularnością single takie jak „Nie lubię”, „Kate Moss” czy „Mississippi w ogniu”.

W Parku Śląskim wystąpi także jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek młodego pokolenia, czyli Daria Zawiałow. Kariera muzyczna Darii rozpoczęła się od udziału w znanych produkcjach telewizyjnych, takich jak Mam Talent! czy X Factor, aż w końcu w 2016 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu zaśpiewała swój „Malinowy Chruśniak”. Tam otrzymała nagrodę im. Anny Jantar i nagrodę Polskiego Radia. Rok później ukazał się jej złoty krążek „A kysz!”, a premiera najnowszego albumu „Helsinki” odbyła się kilka miesięcy temu.

Kolejnym artystą zasilającym polski skład jest Solar to nie tylko znany raper, ale także artysta stojący za jedną z najbardziej popularnych hip-hopowych wytwórni, czyli SBM Label. W Chorzowie wystąpi również Young Igi – niespełna 20-letni raper, który ma już na koncie debiutancki album oraz kolaboracje z takimi artystami jak Peja, Quebonafide czy Malik Montana.

Coraz większą popularność jako wokalistka zdobywa także Mery Spolsky. Jej płyta „Miło było pana poznać” otrzymała nominację do Fryderyków 2018 w kategoriach: Fonograficzny debiut roku oraz Album roku elektronika. W tych samych kategoriach, ale rok wcześniej, nominacje do nagród zdobył zespół Kroki, łączący muzykę elektroniczną z brzmieniami jazzu i indie rocka.

Jednym z najpopularniejszych grup w polskiej elektronice jest Kamp!, który zyskał uznanie także poza granicami kraju dzięki trzem świetnym albumom – ostatni z nich, „Dare” ukazał się w zeszłym roku. Ogłoszenie zamyka duet BeMy, który został założony przez braci Mattię i Eliego Rosinskich. Zespół kojarzony jest z show emitowanego z Telewizji Polsat „Must Be the Music”. W 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Grizzlin”, a rok później byli nominowani do Fryderyków w kategorii Fonograficzny debiut roku.

W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w trzeciej puli “last call tix” 289 złotych, zaś bilety jednodniowe 79 złotych.

Nie ma więcej wpisów