OFF Festival każdego roku gwarantuje line-up, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych festiwalowiczów. Niejednokrotnie stawia ich przed trudnym wyborem koncertów ulubionych artystów odbywających się w tym samym czasie. W tym roku nie będzie łatwiej, bowiem do program 14 edycji festiwalu wzbogaca dodatkowa 5 scena Dr. Martens.

Dr. Martens od zawsze był związany z muzyką i historia zna przykłady wielu artystów, którzy podążali własną drogą w parze martensów na nogach. Ich trwałość oraz komfort sprawiają, że jest to nie tylko doskonałe obuwie na co dzień, ale sprawdza się też w wymagającym świecie koncertów i festiwali. NIc dziwnego, żę marka wspiera alternatywne festiwale i młode talenty.
Specjalna kameralna scena Dr. Martens stanie w połowie drogi pomiędzy Sceną Perlage (główną) a Sceną Leśną OFF Festivalu. Przez trzy festiwalowe dni będzie gościć zdolnych songwriterów i ciekawe projekty. Pełny program poniżej.
Piątek, 2 sierpnia
18:15 João de Sousa
Portugalski songwriter od lat mieszkający w Polsce. Słychać to w jego piosenkach, w których duch fado przenika się ze słowiańskim sentymentalizmem. W doskonale wyważonych proporcjach, więc tytuł jego trzeciej, ubiegłorocznej płyty, nie bez powodu brzmi „Ideal”.
20:25 Adam Repucha
Jeden z najbardziej oryginalnych polskich songwriterów. Uzbrojony w gitarę akustyczną, syntezator i wrażliwość tworzy utwory porównywane do pieśni Roberta Wyatta czy Cata Stevensa. Szerszej publiczności znany z piosenki „Zabierz mnie do morza”, która pojawiła się w filmie „Wszystkie nieprzespane noce”.
22:35 Niemoc
Trio z Zielonej Góry, które długo dobrze się zapowiadało i wreszcie wiosną br. spełniło wszelkie pokładane w nich nadzieje – album „Baśnie” to muzyka nostalgiczna i magiczna, ale zarazem taneczna, podszyta postpunkową drapieżnością. Na Scenie Dr. Martens Niemoc zaprezentuje specjalny set akustyczny, inny od koncertu na Scenie Leśnej.
Sobota, 3 sierpnia
18:15 Kapela Maliszów
Rodzinne muzykowanie: ojciec Jan i jego dzieci Zuzanna i Kacper. Swoją drugą płytę Malisze nazwali „Wiejski dżez” i nie ma w tym ani krzty ironii – wychodzą od muzyki tradycyjnej Beskidu Niskiego, gdzie mieszkają, ale w swoich poszukiwaniach nie znają granic. Na Scenę Dr. Martens Kapela Maliszów szykuje specjalny program, odmienny od tego, co zaprezentuje na Scenie Eksperymentalnej.
20:25 Ziela
Duet tworzony przez Julitę Zielińską, dziewczynę z charakterem i szaleństwem w głosie, i Patryka Kienasta, który akompaniuje jej z gitarą i looperem. Podopieczni wytwórni Jazzboy, która dała nam m.in. Korteza – płyty wydającej rzadko i jeszcze rzadziej się mylącej. OFF to więc dobra okazja, żeby zobaczyć Zielę z bliska, zanim na jej koncerty zaczną walić tłumy.
22:35 Szymonmówi
Szymon Żurawski to nadwrażliwiec o niesamowitym, wysokim głosie, który tworzy „najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach”. Na przykład o końcu świata. Jest finalistą plebiscytu Sanki „Gazety Wyborczej“ na najciekawszych nowych artystów na polskiej scenie i na
ten rok zapowiada oficjalny debiut.
Niedziela, 4 sierpnia
18:15 Moriah Woods
Pieśniarka z Colorado, która zamieszkała w Polsce. Gra na gitarze i banjo, śpiewa ciemnym, ciepłym głosem. Poznaliśmy ją jako wokalistę rockowego The Feral Trees, obecnie nagrywa solo, muzykę bliższą ziemi (z inspiracjami od Johnny’ego Casha po Chelsea Wolfe). Pracuje właśnie nad nowym albumem zatytułowanym „Old Boy”.
20:25 Wczasy
Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło dzisiaj jeszcze tańczą, ale ostatniego dnia OFFa zaprezentują na Scenie Dr. Martens zarówno numery z debiutanckiego, entuzjastycznie przyjętego albumu „Zawody”, jak i nowe piosenki, które szykują na drugą płytę. Znowu śmieszno-smutne, jeszcze bardziej przejmujące. Na Scenie Dr. Martens Wczasy zagrają specjalny set akustyczny, inny od koncertu na Scenie Trójki.
22:35 Budyń/Pikula
Jacek „Budyń” Szymkiewicz to postać doskonale znana fanom polskiej muzyki alternatywnej, przede wszystkim z Pogodno, Babu Króla i twórczości solowej. Multiinstrumentalista Sebastian Pikula grał m.in. z Jackiem Kleyffem i współtworzył zespół Miąższ. Razem mogą więcej.

Nie ma więcej wpisów