Kolejne ogłoszenie już 29 lipca, ale nie możemy się powstrzymać od skomentowania obecnego line-upu imprezy.

Upper Festival to wydarzenie, którego historia rozpoczęła się w zeszłym roku. Organizatorzy postanowili wtedy do katowickiej Fabryki Porcelany zaprosić takich artystów jak Jacaszek, Acronym, 999999999, Willow czy Poly Chain. Dwudniowa impreza obfitowała jednak głównie w polskich producentów, a za dwie noce pełne zabawy należało zapłacić śmiesznie małe pieniądze.

Jak się okazało, taka formuła przyniosła sukces. W tym roku pozostaje czas trwania, ale jest więcej, silniej i… drożej, ale to akurat najmniejszy problem przy takiej plejadzie gwiazd, jaka pojawi się w dniach 30 – 31 sierpnia w klubie P23 2 Katowicach. A oto oni:

Andy Stott live / Anthony Rother / Flava D / HEWRA / Shifted / Jonas Kopp / Lakker / Detroit in Effect / DJ LAG / Varg / Kedr Livanskiy / Schwefelgelb live / Stephanie Sykes / Syny / LYZZA / Locked Club / Introversion / UNDADASEA / Lutto Lento / Naphta / FALA 0 live / BIOS live / huragan / PLAL

Widać, że organizatorzy dobrze widzą popularne trendy we współczesnym polskim rapie, gdyż w Katowicach zagoszczą najciekawsi jego reprezentanci: futurystyczna HEWRA, spowite mgłą Syny i wyluzowany skład UNDADASEA. Nie zapomniano również o egzotycznych brzmieniach, które coraz bardziej zaznaczają swoją obecność w muzyce klubowej. Ich reprezentantami będą m. in. LYZZA i DJ LAG. Również mocarne dub techno zabrzmi w Katowicach ze szczególną mocą, głównie za sprawą Andy’ego Stotta i duetu Lakker (który wystąpił w zeszłym roku w Warszawie).

Inne odmiany techno również będą reprezentowane naprawdę silną ekipią, w której skład wchodzą chociażby Introversion, Varg, Detroit in Effect czy Shifted. Tak liczna w ubiegłym roku polska reprezentacja nieco zmniejszy swój rozmiar, nie tracąc tym samym na jakości, głównie za sprawą takich artystów jak Lutto Lento, Naphta, Huragan czy BIOS. Dodatkowo wisienka na torcie: Kedr Livanskiy, moskiewska artystka, która odwiedzi Polskę w ramach promocji swojego najnowszego, przepełnionego hauntologią albumu oraz niemiecki duet Schwefelgelb, który EBM i industrial techno doprowadził niemal do perfekcji i świetnie tę perfekcję odtwarza na żywo.

Karnety na Upper Festival można kupować tutaj w cenie 100 PLN. Impreza odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia w klubie P23 w Katowicach. Kolejne ogłoszenie artystów już 29 lipca.

Nie ma więcej wpisów