Kolejny festiwal dołącza do grona imprez szczególnie dbających o środowisko.

W tym roku na ekologiczne rozwiązania postawił m. in. Tauron Nowa Muzyka, a OFF Festival będzie je akcentował po raz kolejny. Nowa śląska impreza, Fest Festival, również prezentuje swój pomysł na wydarzenie w jak najmniejszym stopniu szkodzące środowisku.

Najważniejszym pomysłem jest z pewnością darmowa woda dla każdego festiwalowicza. Punkt dystrybucji wody powstanie we współpracy z Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i nie tylko zaspokoi podstawową potrzebę każdego człowieka, ale też pozwoli zaoszczędzić mnóstwo plastiku. Poza tym nacisk zostanie położony na recykling – nie tylko na terenie festiwalu, gdzie segregować będzie mógł każdy uczestnik imprezy, ale również poza nim, gdyż segregowane będą wszystkie odpady powstałe przy produkcji festiwalu. Poza tym napoje będą podawane nie w jednorazowych kubkach, a w butelkach.

Istotnym rozwiązaniem będą wydzielone strefy do palenia. Dym papierosowy będzie tolerowany jedynie w przestrzeniach otwartych, pod dachem będzie panował zakaz palenia. Organizatorzy zapewnią również uczestnikom festiwalu przenośne popielniczki.

Zabawa podczas Fest Festivalu ma przebiegać w rytm hasła „respect music”. Pod tą frazą ma się kryć respektowanie klimatu imprezy, umiar w robieniu zdjęć i nagrywaniu koncertów, nie oślepianie fleszem innych osób, nie zasłanianie im widoku wyciągniętymi w górę telefonami czy szanowanie tego, jak inni chcą zostać uwiecznieni w trakcie zabawy.

Fest Festival odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Podczas imprezy wystąpią m. in. Wu-Tang Clan, Jaden Smith, Metronomy, Disclosure, Viagra Boys, Little Dragon czy Sokół. Bilety można kupić tutaj. Karnet kosztuje 289 PLN, bilet jednodniowy 179 PLN, a wstęp na camping to wydatek rzędu 100 PLN.

Nie ma więcej wpisów