Dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze planów na długi weekend sierpniowy oraz wszystkich tych, którzy jeszcze mogą je zmienić, mamy propozycję raczej z tych nie do odrzucenia. W sobotę, 17 sierpnia będzie miała miejsce inauguracja nowego wydarzenia krakowskiej sceny klubowej o chwytliwej i jakże nęcącej nazwie ZABAWA. Jest o tyle wyjątkowe, że odbywać się będzie w ciągu dnia, nie należy uiszczać żadnej opłaty za wstęp, a oprócz doskonałej muzyki na uczestniczących czeka moc atrakcji: targi winyli, warsztaty z DJ-ingu, rozmowy z intrygującymi gośćmi oraz zawody w badmintona. Dodatkowo będzie to okazja do sprawdzenia nowej miejscówki na terenie miasta, gdzie odbywać się będzie wydarzenia: Plenerów, znajdujących się w sąsiedztwie Błoni i zaledwie kilka kroków do rzeki Rudawy. Organizatorki wydarzenia: Paulina Żaczek oraz Kachna Baraniewicz, zapraszają na Zabawę wszystkich umiłowanych w muzyce i tańcu.

Plenery / mat. prasowe

Na pierwszej ZABAWIE wystąpią najlepsi reprezentanci krakowskiej sceny klubowej, czyli one and only electro królowa Olivia, spec od obscure italo disco – Kinzo Chrome, twórczyni cyklu SZUM – Charlie, disco magik Discomule, techno maniacy z Anatomy of Mashup (Techno Rączka), a także gość specjalny z Kopenhagi, Solid Blake. Artystka znana  jest z działalności w kultowym składzie Apeiron Crew, w skład którego wchodziła też Smokey, Courtesy i Mama Snake, ale który też zakończył swoją działalność. Podczas setu Emmy Blake na pewno usłyszeć będzie można sporo wysmakowanego electro oraz niebanalnego techno.

Zabawa to nie tylko całodzienne tańce, ale również możliwość zagłębienia się w krakowską kulturę klubową oraz zadbania o zdrowie. Wydarzenie rozpocznie rozmowa prowadzona przez Filipa Preisa z Noizz, w której goście zastanowią się nad tym, co właściwie oznacza dobrze się bawić. Przez cały dzień trwać będą targi winyli. Odbędą się też darmowe warsztaty z DJ-ingu, gdzie poznać będzie można bliżej sprzęt DJ-ski i spróbować swoich sił w miksowaniu utworów. (Rejestracja na warsztaty jest wciąż otwarta) W przerwie od poszukiwań płyt, słuchania i pobierania nauk rozerwać się będzie można grając w badmintona (a kto nie lubi badmintona?), a dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Zabawa – artwork Maciej Wodniak

Warto wiedzieć, że całe wydarzenie pod szyldem Zabawa, organizowane jest przy wsparciu platformy Boiler Room i marki Ballantines; to kontynuacja międzynarodowej akcji tych dwóch organizacji mającej na celu wsparcie lokalnej sceny (jednym z jej efektów był film dokumentalny przybliżający krakowską scenę klubową). I najważniejsze, zaczynamy 17 sierpnia (sobota) już o godzinie 13:00 na Focha 41 w Krakowie. Koniec imprezy przewidziany jest na 22:30, choć wiadomo, że wszyscy liczymy na niekończącą się Zabawę. Obecność obowiązkowa!

Nie ma więcej wpisów