Sezon letnich festiwali powoli dobiega końca, jesień nieuchronnie się zbliża co oznacza, że życie koncertowe przenosi się do klubów. Warszawska Progresja nie zapomniała o fanach dobrej muzyki i dobrze przygotowała się do sezonu. Najlepszym dowodem na ich ambitny program koncertowy jest koncert Wilco, o którym już wcześniej wspominaliśmy. Legendarna grupa Jeffa Tweedy zagra w Progresji 15 września (w najbliższą niedzielę) i będzie to ich pierwszy klubowy występ w Polsce.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, które odbędzie się w Progresji jest występ Solar Fields (28.09) – ambientowego projektu stworzonego przez szwedzkiego kompozytora i multinstrumentalistę Magnusa Birgerssona. Birgersson ma za sobą długą muzyczną historię, próbował drum’n’bassu, występowania jako pianista jazzowy, a nawet grania na gitarze w zespole rockowym. Jako Solarfields ma na koncie już 15 albumów solowych, z czego ostatni wydany w 2018 roku.

Tej samej nocy co Solar Fields zagrają Vibrasphere, którzy obracają się w rejonie muzyki trance’owej, nie stroniąc jednak od ambientu, techno czy downtempo. Podobnie jak Solar Fields, Vibrasphere mają na koncie dosyć długą historię muzyczną, aczkolwiek nie nagrali nowego materiału od 2010 roku skupiając się głównie na działalności koncertowej.

Trzecim artystą, który uświetni wieczór będzie Heliocentrism – psychodeliczny warszawski projekt, który tworzy w oparciu o dźwięki natury otoczone subtelnymi beatami oraz wokalizami. Na końcu imprezę uświetni DJ Panza znany z organizowania imprez Psychedelic Experience i International Psychedelic oraz grania w kultowym klubie Kopalnia w Warszawie. Set DJ Panza będzie dobrą okazją do zabawy dla wszystkich miłośników down tempo, progressive i psytrance.

Najważniejszym wydarzeniem zapowiedzianym na październik będzie koncert Tangerine Dream. Niemiecka legenda muzyki elektronicznej zagra w Warszawie w ramach trasy 16 Steps – Random & Revision Tour 2019. Tangerine Dream promują niemiecką elektronikę na świecie od lat 70. (to już blisko pół wieku) i zdobyli za swoją twórczość mnóstwo nagród. Obok Kraftwerk cieszą się statusem kultowego zespołu, sprzedali ponad 70 milionów płyt, a obecna trasa jest pewnego rodzaju podsumowaniem twórczości, w związku z czym możemy się spodziewać przekroju całej, długiej kariery.

Na początku listopada (dokładnie drugiego dnia tego miesiąca) do Progresji zawita brytyjski zespół Counterfeit. Istnieją zaledwie od kilku lat i nagrali jeden album, ale dzięki mieszance ostrego punk rocka z lekką, komercyjną odsłoną indie szybko zyskują popularność. Liderem zespołu jest charyzmatyczny Jamie Campbell Bower, który oprócz bycia muzykiem jest także znanym aktorem (Harry Potter, Sweeney Todd czy Twilight Saga). Counterfeit, którzy grali już kilka razy w Polsce, słyną z żywiołowych koncertów, a że od czasu debiutanckiego albumu minęły już dwa lata to jest szansa, że w Warszawie zaprezentują coś nowego.

Dla fanów mocniejszej muzyki Progresja przygotowała atrakcje pod koniec listopada, dokładnie 22.11 zagrają Hunter, których na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Grają razem od 1985 roku, wydali siedem albumów studyjnych, 4 koncertowe i wciąż cieszą się swoim towarzystwem. Ich występy mają niepowtarzalny klimat i starannie przemyślaną scenografię.

Kilka dni po Hunter (29.11) na scenie warszawskiego klubu zawita kolejna legenda polskiej sceny rockowej – Luxtorpeda. Zespół, który swoją nazwę wziął od dalekobieżnych wagonów spalinowych, w sumie liczy 5 osób. Założył go Robert „Litza” Friedrich i grają razem od 2010 roku. Nie jest to staż porównywalny z Hunter, ale oni również mają swoje oddane grono fanów.

Tego samego wieczoru co Luxtorpeda wystąpi jeszcze Darek Malejonek Hyperhemon. Mimo, że Hyperhemon jest świeżym projektem, to jego założyciel, Darek Malejonek, ma ogromne doświadczenie na polskiej scenie muzycznej, grał m.in. w zespołach Armia, Izrael i 2TM2,3. Jego nowy projekt nie odbiega daleko od rockowych korzeni, ale wzbogaca je o elektronikę.

Wszystkie koncerty organizuje klub Progresja. Bilety można kupować m. in. na ich oficjalnej stronie.

Nie ma więcej wpisów