Działająca od ponad dekady warszawska agencja Boredom Booking co roku sprowadza do stolicy (ale nie tylko) najciekawsze zespoły, głównie z gitarowego światka. Tej jesieni nie będzie inaczej, a koncerty z bogatej oferty ruszają już 22 września.

Wtedy w Pogłosie zagrają przedstawiciele wytwórni Sacred Bones, Föllakzoid. Chilijska krautrockowa grupa ledwie w sierpniu wydała swój kolejny album, który co prawda jest ich czwartym, ale nosi przewrotny tytuł „I”. Dwa dni później w tym samym miejscu pojawią się kolejni przedstawiciele Sacred Bones – Lust For Youth. Ich silnie zakorzeniona w latach osiemdziesiątych mieszanka synthpopu i new wave znalazła ujście m. in. na czerwcowym albumie „Lust For Youth”, sprawnie cytującym choćby New Order.

Nie do przegapienia jest też koncert grupy Eyehategod, jednego z najważniejszych amerykańskich zespołów sludge metalowych. Niedługo po nich zagra duet White Ring, czyli projekt ikoniczny dla nurtu witch house. Ich EP-ka „Black Earth That Made Me” sprzed prawie dekady pozostaje jednym z najważniejszych wydawnictw tego gatunku. Wielkie święto szykuje się w połowie listopada, kiedy to kolejne urodziny będzie obchodzić wytwórnia Instant Classic. Z tej okazji zagrają Tropical Fuck Storm, australijski (art) punkowy kwartet pod wodzą Garetha Liddiarda, znanego wcześniej przede wszystkim z kultowej grupy The Drones. TFS powoli również stają się kultowi, a na ich wizytę w Polsce czekało mnóstwo osób. Tego wieczora pojawią się jeszcze inni artyści, którzy zostaną ogłoszeni niebawem.

Im bliżej końca listopada, tym bardziej będziemy się zbliżać do mrocznego i posępnego brzmienia. :Of the Wand & the Moon:, a właściwie Kim Larsen solo, zagra neofolk o korzeniach w barakowym popie, a dzień później Lebanon Hanover zadowolą wszystkich fanów zimnej fali i post-punku. Trudno, żeby było inaczej, bo na tegorocznym OFF Festivalu dali popis swojej koncertowej formy. Tydzień później ponownie pojawi się szansa na spotkanie z post-punkiem, a to za sprawą Amerykanów z Soft Kill, lubiących też czasem wejść w shoegaze’owe rejony.

W grudniu z jednej strony ciąg dalszy post-punkowe ciągu, o tyle ciekawego, że prosto z Barcelony. Zagra bowiem kwartet Belgrado. Potem natomiast artysta bardzo interesujący (nie na co dzień w jednym utworze słyszy się na raz się drum and bass i folk), który w Pogłosie zagrał już w ubiegłym roku – Matt Elliott. Pisaliśmy o nim sporo jakiś czas temu i wszystko podtrzymujemy. A tak prezentuje się pełna lista koncertów:

22.09 Föllakzoid + Pył, Pogłos, Warszawa
23.09 Föllakzoid, Alchemia, Kraków
24.09 Lust For Youth + Decadent Fun Club, Pogłos, Warszawa
30.09 Eyehategod + ODRA, Pogłos, Warszawa
05.10 Soulside + [peru], Pogłos, Warszawa
08.10 Morne + Storm of Sedition, Pogłos, Warszawa
09.10 White Ring + SKY, Pogłos, Warszawa
13.10 The Dog + Chaver, Pogłos, Warszawa (sala biała)
13.10 Church of Misery + Dopelord + Weird Tales, Pogłos, Warszawa (sala czarna)
14.10 Bongripper + BelzebonG + Telepathy, Pogłos, Warszawa
16.10 Siberian Meat Grinder + Deluminator, D.K. Luksus, Wrocław
17.10 Siberian Meat Grinder + Deluminator, Pogłos, Warszawa
18.10 Siberian Meat Grinder + Deluminator, Warsztat, Kraków
19.10 Podwórkowi Chuligani + De Łindows, Warsztat, Kraków
20.10 Dom Zły + Guantanamo Party Program + 71tonman, Pogłos, Warszawa
25.10 One Way System + Lazy Class, Pogłos, Warszawa
27.10 Infekcja + Zatrata, Pogłos, Warszawa
13.11 One Louder 6: Tropical Fuck Storm + TBA, Pogłos, Warszawa
18.11 Coilguns + Yautja, Pogłos, Warszawa
20.11 Of The Wand And The Moon, Pogłos, Warszawa
21.11 Lebanon Hanover + Super Besse, Proxima, Warszawa
28.11 Soft Kill + Slow Crush + Many Rooms, Pogłos, Warszawa
08.12 Belgrado, Pogłos, Warszawa
14.12 Matt Elliott, Pogłos, Warszawa
20.12 Black Tundra + Tankograd, Pogłos, Warszawa

Bilety na wszystkie wydarzenia można kupować m. in. na stronie Ticketos. Koncerty współorganizuje agencja Dancin’ Shoes Gigs.

Nie ma więcej wpisów