Fource Entertainment, europejska agencja bookingowa, od dwóch lat obecna jest w Polsce i przyciąga tu wielu świetnych artystów. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu organizatorzy najbardziej ujmowali kameralnymi koncertami w klubie BARdzo Bardzo, jednak ostatnimi czasy sprowadzają do kraju coraz to większych artystów i współpracują również z pojemniejszymi lokacjami. Ich jesienny harmonogram koncertowy idealnie oddaje ten trend.

Już w niedzielę, 22 września, w Polsce pojawi się brytyjska formacja We Were Promised Jetpacks. Ich największym przebojem jest singiel „Quiet Little Voices”, ale podczas eksplorowania ich dyskografii trudno przeoczyć też inne indie rockowe i post-punkowe kompozycje, dobrze wpisujące się w schyłek „indie epoki”. Szczególnie, że pobrzmiewają w nich echa Bloc Party i The Killers.

Początek października przyniesie minitrasę legendarnej w trip hopowych kręgach grupy Hooverphonic. Belgowie odwiedzą trzy polskie miasta z zeszłorocznym albumem „Looking for Stars”. Zespół przemyca do swojej twórczości coraz więcej indie popu, a ich koncerty ostatnimi laty stały się znacznie żywsze. Z pewnością warto więc zobaczyć jeden z polskich występów. Kolejna minitrasa, tym razem na początku listopada, to koncerty Low Roar. Związany z Islandią artysta zagra kameralnie solo w ramach przygotowań do nowego etapu i nowej płyty. My natomiast polecamy tę poprzednią, której pewnie również sporo pojawi się podczas minimalistycznych setów z gitarą.

I od tego momentu, aż do końca roku (z małym wyjątkiem) już tylko pełne energii, szalone i głośne koncerty. Poczynając od ukraińskiego kolektywu Dakh Daughters, z ich występem na pograniczu rock-opery i teatru, przez wizytę w Polsce jednej z najważniejszych obecnie grup nieoczywistego, eksperymentalnego hip hopu z Arizony, czyli tria Injury Reserve, po inny rapowy akt, członka kolektywu Spillage Village, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce – a jest nim J.I.D. Natomiast wspomnianym wyjątkiem będzie Roo Panes, songwriter z Wielkiej Brytanii, który wielu ujmuje swoim charakterystycznym wokalem i poetyckimi tekstami.

Tak prezentuje się cała jesienna oferta Fource:

22.09 We Were Promised Jetpacks + Weakened Friends, Hydrozagadka, Warszawa
05.10 Hooverphonic, A2, Wrocław
06.10 Hooverphonic, Progresja, Warszawa
07.10 Hooverphonic, Kwadrat, Kraków
07.11 Low Roar, Próżność, Poznań
08.11 Low Roar, BARdzo Bardzo, Warszawa
09.11 Low Roar, Alchemia, Kraków
17.11 Dakh Daughters, Niebo, Warszawa
22.11 Injury Reserve + Taylor Skye, Hydrozagadka, Warszawa
24.11 Roo Panes, Niebo, Warszawa
19.12 J.I.D., Proxima, Warszawa

Warto jeszcze wspomnieć, że na przyszły rok agencja planuje koncerty m. in. Devendry Banharta, OMD czy Jade Bird. Ale to już materiał zimę. Bilety na wszystkie wydarzenia organizowane przez Fource można nabyć na stronie GoOut.

Nie ma więcej wpisów