Undertone Booking, czyli dodatkowa inicjatywa twórców portalu Undertone, to seria koncertów powstała z chęci do dzielenia się swoją pasją i pokazywania na scenie zespołów, które w innych okolicznościach raczej nie trafiłyby do Polski. Zawsze starannie wyselekcjonowani artyści przyciągają świadomą publiczność i tak również zapewne będzie w jesiennym sezonie.

Start już we wtorek i to całkiem wyjątkowym wydarzeniem. Siostrzane trio TEENS, reprezentantki wytwórni Carpark Records, zagrają jeden z ostatnich koncertów w karierze. Grupa w sierpniu ogłosiła rozpad, a obecna trasa koncertowa ma być ostatnią. W jej ramach siostry promują album „Good Fruit”. Jako support wystąpią Cudowne Lata (kobiecy duet z netlabelu Trzy Szóstki) i Dreem (dream pop o surf rockowych wpływach).

Pierwszego dnia października do Polski przyjedzie brytyjska grupa Cassus. Screamo z podziemia, w którym melodyjność miesza się z agresją. Album „Separation Anxiety” to perełka tego gatunku, choć bardzo mało znana. Tego wieczora wystąpią również warszawiacy z We Watch Clouds, podobni gatunkowo do swoich scenicznych kompanów. Dla fanów post-punku idealnie się za to nada inny październikowy wieczór. Wtedy w Pogłosie pojawią się nasi zachodni sąsiedzi, duet Lea Porcelain. Niemcy mają na swoim koncie debiutancki album oraz trzy EP-ki. Lubią koncertować w Polsce, a dowodem niech będzie nie tylko ich coroczna obecność w kraju, ale również inspirowana Warszawą kompozycja „Warsaw Streets”.

Miłośnikom muzycznych ekstremów w odsiecz przyjdą Street Sects. Amerykański duet nie szczędzący słuchaczom wszystkich odmian agresywnej elektroniki, jak power electronics, electro-industrial czy synth punk. Płyta „End Position” została doceniona przez środowisko (pozytywne recenzje m. in. na Sputnikmusic i Tiny Mix Tapes oraz na kanale theneedledrop). a od jej czasu duet nagrał jeszcze jeden album oraz dwie EP-ki. Jako gość specjalny pojawi się Trepaneringsritualen, czyli dark ambient i death industrial ze Szwecji – klimat wieczoru zostanie więc zachowany. W Warszawie zagra również zespół Inhuman Nature. Data tego koncertu, jak i jego lokalizacja, zostaną ogłoszone niebawem. Dlatego warto obserwować oficjalny profil Undertone Booking. Bilety na wydarzenia są dostępne albo na platformach Going i GoOut, albo na bramce bezpośrednio przed koncertami.

24.09 TEEN + Cudowne Lata + Dreem, Chmury, Warszawa
01.10 Cassus + We Watch Clouds, Chmury, Warszawa
20.10 Lea Porcelain + TBA, Pogłos, Warszawa
23.10 Street Sects + Trepaneringsritualen, Pogłos, Warszawa
TBA Inhuman Nature, TBA, Warszawa

Nie ma więcej wpisów