Charm Music to agencja, która ma spore doświadczenie w ściąganiu do Polski znanych nazwisk, dzięki nim w Polsce zagrali już m.in. Elton John, Radiohead i Nick Cave. Tej jesieni szykują dla nas kolejne koncerty znanych i lubianych artystów. Dla fanów kultowego duńskiego zespołu Efterklang Charm Music przygotowali dwa koncerty, 8 października Duńczycy zagrają w warszawskim Niebie, a dzień później zawitają do Krakowa żeby wystąpić w ZetPeTe. Efterklang, którzy są już zasłużonym zespołem na duńskiej scenie muzycznej, słyną z różnych nietypowych pomysłów na aranżacje. W 2012 roku wydali album „Piramida” zainspirowany wycieczką do miasta o tej samej nazwie znajdującego się na Spitzbergenie i przywieźli stamtąd nagrania różnych odgłosów pochodzących z natury, które później znalazły się na płycie.
20 września Efterklang wydali swój piąty studyjny album – „Altid Sammen” w związku z czym podczas ich październikowych koncertów można spodziewać się sporej ilości piosenek z tego właśnie wydawnictwa.

Kolejnym wspaniałym zespołem, którego Charm Music zaprosili do Polski jest The National. Ich nikomu nie trzeba przedstawiać, głęboki głos Matta Berningera jest ich znakiem rozpoznawczym, ale genialne kompozycje Aarona i Bryca Dessnera także definiują brzmienie the National. Grupa zagra w Polsce w ramach trasy promującej ich nowy album -„I Am Easy to Find”, który jest jednym z najlepszych w ich dyskografii. Cechą charakterystyczną tego krążka jest obecność kobiecych wokali, obok Berningera na płycie zaśpiewały m.in. Gail Ann Dorsey, Lisa Hannigan i Eve Owens. The National zagrają na warszawskim Torwarze 25 listopada.

Jeśli ktoś szuka jeszcze bardziej mrocznego i ostrzejszego grania niż to co można usłyszeć na albumach the National, to warto wybrać się na koncert Whispering Sons. Ta postpunkowa grupa pochodzi z Belgii, obecnie rezydują w stolicy tego kraju, która częściowo dostarcza inspiracji do tworzenia surowych, pełnych niepokoju piosenek. Zespół wydał swój debiutancki album rok temu, ale zanim to się jeszcze stało, ich żywiołowe koncerty już wzbudzały entuzjazm w Europie. Whispering Sons wystąpią 27 listopada w ZetPeTe w Krakowie, a dzień później pojadą do Warszawy i wystąpią w Hydrozagadce.

Nie ma więcej wpisów