Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Piątkowy wysyp albumów znowu jest ogromny. Do przesłuchania w kolejnych dniach mamy nowości od Chromatics („Closer To Grey”), Big Thief („Forgotten Eyes), Angel Olsen („All Mirrors”), Danny’ego Brown („uknowhatimsayin¿”), Nick Cave & The Bad Seeds („Ghosteen”), grupy DIIV („Deceiver”), zespołu Wilco („Ode to Joy”), Boris („LOVE & EVOL”), Elvisa Depressedly („Depressedelica”), Portico Quartet („Memory Streams”) czy wreszcie Mika („My Name is Michael Holbrook”).


„ANIMAL” is a song about rebellion, retaliation and rage. Sleater-Kinney wydali ostatnio swój nowy album, a teraz prezentują animację do kawałka „Animal” właśnie. W jego nagrywaniu udział brała również bębniarka Janet Weiss, która opuściła ostatnio trio.

Damon Albarn w dalszym ciągu pełen jest energii i pomysłów. Nic więc dziwnego, że do licznych projektów muzyka dołączył kolejny. 26 maja zostanie przedstawione audiowizualne widowisko inspirowane Islandią – „The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows”. Londyńska premiera będzie miała swoją kontynuację podczas europejskiej trasy koncertowej. Na razie na tej krótkiej trasie nie ma Polski, ale kto wie, kto wie… Czekamy.

Dobrze też słyszeć, że Frank Ocean nie próżnuje, bo może kolejnej płyty doczekamy się szybciej niż ostatnio. Z drugiej strony nie zamierzamy naciskać, jeśli efekt końcowy ma być tak dobry jak w przypadku „Blond”. Ostatnio Ocean udzielił wywiadu W Magazine, gdzie odpowiedział na parę ciekawych pytań, w tym tych o fascynacjach muzycznych, które mogą pojawić się w nowych nagraniach. Jak się okazuje, Frank polubował się ostatnio w… muzyce techno i house.

Nie wiadomo jak ostatecznie będzie wyglądać zapowiadana od lat gra „Death Stranding” i co dokładnie będzie jej celem, jednak już możemy sprawdzić, jak będzie brzmieć. Chvrches nagrali bowiem utwór o tym samym tytule, który znajdzie się na oficjalnym soundtracku z gry. Czy brzmi to innowacyjnie w kontekście dotychczasowych nagrań grupy? Nie. Czy brzmi to jak coś, co chcielibyśmy usłyszeć podczas rozgrywki? Chyba też nie. A jednak posłuchać możecie.

Czy wszyscy czekamy równie mocno na nowy krążek Big Thief? Jeśli wasza odpowiedź brzmi nie, to może przekona was utwór „Forgotten Eyes”, który pochodzi z wydawnictwa, które pojawi się już w przyszły piątek, 11 października. Będzie to drugi w tym roku studyjny album grupy, po wydanym w maju „U.F.O.F.”.

Ed O’Brien, gitarzysta znanej chyba wszystkim grupy Radiohead, opublikował właśnie swój pierwszy solowy utwór. „Santa Teresa” zapowiada jego zapowiadany od jakiegoś czasu debiutancki album. Jesteśmy zainteresowani!

Fani mocnego technicznego grania mogą z kolei odliczać do grudnia, ponieważ duet KarennBlawan i Pariah zapowiedzieli swój debiutancki krążek o enigmatycznym tytle „Grapefruit Regret”, będący owocem (grejpfrutem?) intensywnej letniej sesji w studio. Przesłuchajcie udostępniony właśnie kawałek „Crush The Mushrooms”.

Płyty są ważne, ale nie można ominąć też informacji o rozpoczynającym się w tę niedzielę w Krakowie festiwalu Unsound, którego motywem przewodnim jest Solidarność (Solidarity). Przed nami cały tydzień wrażeń koncertowych, wystawowych, dyskusyjnych oraz streamingowych. Zajrzyjcie koniecznie na stronę festiwalu, żeby zobaczyć, czego nie możecie ominąć.

Nie ma więcej wpisów